Sobota, 13.08.2022, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zamieszanie i dezinformacja na zamkniętym przejeździe kolejowym na Lotniczej. Zobacz zdjęcia

15.06.2015, 14:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
Zamieszanie i dezinformacja na zamkniętym przejeździe kolejowym na Lotniczej. Zobacz zdjęcia
Fot. Adrian Sajko

Dziś w godzinach porannych spółka PKP PLK bez wcześniejszego uprzedzenia zamknęła przejazd kolejowy w ulicy Lotniczej. Główna droga dojazdowa na Zatorze będzie nieprzejezdna przez pięć dni - do soboty. W tym czasie wykonany zostanie remont przejazdu. Nagłe zamknięcie drogi, totalnie zaskoczyło pieszych i kierowców, którzy nie kryli swojego oburzenia. - Przejazd zamknięto z dnia na dzień, bez żadnej informacji – skarżyła się jedna z kobiet stojąca przed zamkniętymi szlabanami.

Zdezorientowani piesi, mimo zakazu, na własną rękę przekraczali ustawione bariery i szlaban, by przedostać się na drugą stronę. Niestety władze Polskich Linii Kolejowych ani wykonawca robót, nie pomyślały o wcześniejszym przekazaniu informacji o terminie zamknięcia przejazdu do publicznej wiadomości. Ograniczono się jedynie do oznakowania objazdu i poinformowania wybranych służb.

O zmianie organizacji ruchu w obrębie tego przejścia, poinformowana została policja oraz pozostałe służby ratunkowe. Oznakowany objazd został skierowany na przejazd w ul. Malborskiej. Ruch pieszych możliwy jest poprzez tunel na dworcu PKP oraz na ul. Malborskiej

– powiedział nam na miejscu Marek Zimowski, kierownik budowy w firmie PPM-T z Gdańska, która jest wykonawcą remontu.

Przejazd będzie zamknięty do soboty, 20 czerwca. W kolejny poniedziałek, roboty przeniosą się na przejazd w ul. Malborskiej, który będzie nieczynny przez 5 dni. Zakres prac przewiduje wymianę podkładów, płyt, szyn oraz ułożenie nowego asfaltu między torami. Naprawie nie podlegać będzie tor numer trzy, po którym na czas robót odbywa się ruch kolejowy.

Remont przejazdów w ulicach Lotniczej i Malborskiej, prowadzony jest w ramach większej inwestycji, dotyczącej modernizacji linii kolejowej nr 204 między Elblągiem a Malborkiem.

Celem tego zadania jest umożliwienie rozwijania przez pociągi prędkości do 120 km/h, na odcinku między Elblągiem a Starym Polem. Obecnie pociągi mogą rozwijać taką prędkość tylko na krótkich jego fragmentach, ale są też miejsca, gdzie skład musi zwalniać nawet do 30 km/h. Prace polegają na naprawie wszystkich rozjazdów na stacjach Elbląg, Tropy i Gronowo Elbląskie. Planowana jest też przebudowa przejazdów kolejowych. Oprócz przejazdów w Elblągu, duża modernizacja planowana jest jeszcze w okolicach Raczek Elbląskich, gdzie powstanie nowoczesny przejazd wykonany w technologii gumowej

– informuje Marek Zimowski, kierownik budowy w Pomorskim Przedsiębiorstwie Mechaniczno - Torowym.

W związku z utrudnieniami w ruchu, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu poinformował o zmianie tras kursowania autobusów.

Od 15 do 20 czerwca 2015 r. (do godz.7:00), w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego w ul. Lotniczej, autobusy linii nr 13 nie będą dojeżdżały do pętli przy ul. Łódzkiej. W tym czasie autobusy linii nr 8 będą kursowały objazdem po trasie przez ul. Fredry, Malborską, Tysiąclecia

– informuje Michał Górecki, rzecznik prasowy Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Remont przejazdu kolejowego w ulicy Lotniczej ( zdjęć 23 )
Dodano: 2015-06-15 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Uprawiam czarnowidztwo
  Poniedziałek, 15.06

  Coś czuję, że powinien być tam pracownik 24 na dobę, który by pilnował tych leniwych, co przekraczać to przejście będą! A tacy na pewno będą...

 2. 2
  +13
  ~ kto rano wstaje, ten rzadzi
  Poniedziałek, 15.06

  To UM i ZKM także wcześniej nic nie wiedzieli, a Górecki dowiedział sie o pracach na torowisku dopiero po publikacji tego materialu? Coś mi tu nie pasuje i bardziej domyślam się braku poczucia odpowiedzialności władzy. Chyba, że władze w mieście przejęła policja i pogotowie ratunkowe, co nie byłoby aż takie złe.

 3. 3
  +6
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 15.06

  Musieli wiedzieć w UM, z tym, że teraz żyją kolejnymi przegranymi procesami po super reorganizacji i takie problemy mieszkańców mają w du...

 4. 4
  --3
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 15.06

  Dziś się dowiedziałem ,że ruszyła budowa tunelu na ulicy Lotniczej brawo włodarze miasta nareście coś się dzieje Premier Ewa Kopacz z mieniła ministrów , ktorzy maja pracować 24h na dobę , a kiedy będą spać ? dopiero po wyborach .

 5. 5
  +1
  ~ miś
  Poniedziałek, 15.06

  ten kto zezwolił na ten remont to kompletny matoł , informuje sie ludzi o takich sprawach z wyprzedzeniem

 6. 6
  +2
  ~ opus
  Wtorek, 16.06

  tylko czekac az ktoras z tych kozic przeskakujaca przez tory wpadnie POd pociag.

 7. 7
  0
  ~ hugo
  Wtorek, 16.06

  Jak sobie wyobrażacie starsza panią , a Zatorze to dzielnica starszych ludzi, z wózeczkiem zasuwa przez ul Malborska na gełdę po zakupy.matki z dziecmi do przedszkola,tak sie nie robi.

 8. 8
  0
  ~ Pick
  Środa, 17.06

  Zebrać się do "kupy" i zaskarżyć tych buców kolejowych o wysokie odszkodowania ! Jak Kuba Bogu.....itd.itp.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1468939781189