Sobota, 22.02.2020, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miasto przejmie budynek Dworca Elbląg Zdrój od spółki PKP S.A.?

02.03.2015, 14:45:52 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto przejmie budynek Dworca Elbląg Zdrój od spółki PKP S.A.?

W lipcu ubiegłego roku poruszaliśmy temat przejęcia przez Miasto Dworca Elbląg Zdrój. Budynek do tej porynależy do spółki PKP S.A. Władze miasta starają się pozyskać od spółki budynek w zamian oferując grunty miejskie. Czy udało się dojść do porozumienia? 

 
Przypomnijmy, że dworzec znajduje się na nieruchomości gruntowej przy ul. Portowej, która należy do Gminy Miasto Elbląg, natomiast budynek dworca stanowi już własność spółki PKP S. A . Dworzec przez wiele lat cieszył się dużym zainteresowaniem i służył elblążanom, którzy koleją wybierali się nad Zalew Wiślany przez Suchacz, Kadyny, aż do Braniewa. Niestety dziś obiekt pozostał zapomniany, przez lata niszczał i popadał w ruinę. Wybierając się w tamtym kierunku jedyne co zastaniemy to potłuczone szkło, śmieci, kraty i blachy w miejscach, gdzie niegdyś były okna. 
 
Spółka PKP wystąpiła do Miasta z propozycją uregulowania stanu prawnegonieruchomości. Miasto w zamian za budynek Dworca Elbląg Zdrój, oferuje spółce PKP jedną z nieruchomości gruntowych.  Rozmowy trwają od ubiegłego roku. Finalizacja ich miała nastąpić nie wcześniej, jak we wrześniu bądź październiku 2014 roku. Postanowiliśmy skontaktować się z Urzędem Miasta oraz ze spółką PKP w celu uzyskania informacji, jakie ustalenia zapadły.
 
-Trwają rozmowy z władzami Elbląga. W zamian za budynek dworca Miasto chce nam przekazać działkę, przez którą biegnie torowisko. Obecnie oczekujemy na wycenę tego terenu – przyznał Michał Bułtowicz, ze spółki PKP S.A.
 
Elblążanie z Grupy Klawo w ubiegłym roku mówili, że mają pomysł na zagospodarowanie tego obiektu. Chcieliby zorganizować tam kryty skatepark. Niestety, jak się okazuję miasto nadal nie wie, co zrobi z obiektem, jeżeli uda się go przejąć. 
 
Obecnie trwają rozmowy z PKP S.A. dotyczące regulacji stanu prawnego wyżej wymienionych nieruchomości. Jedną z propozycji jest zbycie nieruchomości zabudowanej torowiskiem kolejowym na rzecz PKP S.A., w zamian za przekazanie na rzecz Gminy Miasto Elbląg budynku dworca. Na tę chwilę nie ma jednak decyzji o przejęciu budynku. Decyzje o ewentualnym przyjęciu takiego rozwiązania będą podjęte po analizie możliwość zagospodarowania tej nieruchomości
 
– informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta
 
Czy Miasto przejmie obiekt od spółki PKP S.A? Czy zorganizuje tam miejsce dla młodych ludzi? Wkrótce wrócimy do tematu. 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ e
  Poniedziałek, 02.03

  zburzyć i postawic coś innego albo sprzedać

 2. 2
  +8
  ~ sss
  Poniedziałek, 02.03

  Wstyd to nazywać budynkiem !!!

 3. 3
  +12
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Poniedziałek, 02.03

  ten potworek przecież był wybudowany na gruntach miejskich i do tej pory ta spraw nie została uregulowana, tak zresztą jak szlak kolejowy biegnący przez teren BROWARU - ale to taki smaczek elbląski - bajzlu przestrzennego

 4. 4
  +17
  ~ a co z
  Poniedziałek, 02.03

  Nadal cisza jak długo będzie straszył most kolejowy koło dworca Elbląg -Zdrój nad Rzeką Elbląg :zardzewiały co farby nie macie.zamiast wydawac na remonty biur poselskich wydajcie na farbę by most odnowić.Przyjezdni mają piękne powitanie na wjeżdzie do Elbląga.

 5. 5
  +10
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 02.03

  Przejąć i zainteresować obiektem elbląski browar . Nie wiem może ... zrobić miejsce historii polskiego browarnictwa z ekspozycją wirtualną itp . itd. Cały ten teren , po mądrym zagospodarowaniu , uporządkowaniu może mieć swój niepowtarzalny urok .

 6. 6
  +7
  ~ f1
  Poniedziałek, 02.03

  ?........ile czasu miasto prowadzi rozmowy z PKP ??? Dziadostwo bez pomysłu na przyszłość !!

 7. 7
  +7
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 02.03

  Prawa miejskie są tylko dla tych , którzy nie posprzątają na prywatnej posesji, a kara może być natychmiast , przyklad ; za leżący śnieg na chodniku 4 godziny po opadach musi być sprzątnięty , czyli w śród nocy trzeba stawać i odwalać snieg , bo inaczej kara , a tu bajzel , który lezy latami i trzeda negocjować , wzywać prosić i co jeszcze?

 8. 8
  +3
  ~ kizior
  Poniedziałek, 02.03

  dostana i jak zwykle sprzedadzą . Jakie miasto w Polsce można kupić ? - Elbląg . smutne .

 9. 9
  0
  ~ 123412
  Wtorek, 03.03

  a moim zdaniem to powinno powstac tam miejsce spotkan elblaskich mlosnikow kolei i by tam byly np wystawy modeli pocagow, i historia elblaskiej kolei jak i rowniez tej linii . ALE NIE SPRZEDAC OCZYWISCIE TRZEBA . PROPONUJE CALY ELBLAG NA ALLEGRO LUB NA EBAY WYSTAWIC !

 10. 10
  +1
  ~ z Sadowej
  Środa, 04.03

  @123412. A są w ogóle tacy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.