Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Acoustics ukończył budowę fabryki na Modrzewinie. Będą nowe miejsca pracy

19.09.2014, 07:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Acoustics ukończył budowę fabryki na Modrzewinie. Będą nowe miejsca pracy
fot. Ares

Z niewielkim opóźnieniem, w październiku na elbląskiej Modrzewinie oficjalnie uruchomiony zostanie zakład produkcyjny firmy Acoustics. Hala produkcyjno-magazynowa z zapleczem socjalno-biurowym jest już gotowa. Aktualnie trwa jej wyposażanie i prowadzone są odbiory. Zajmujący się produkcją elementów na platformy wiertnicze zakład, pozyskał już zamówienia na najbliższy rok. Dzięki temu zatrudnienie w fabryce znajdzie ponad 30 pracowników, m.in. inżynierów, monterów i spawaczy.

Obiekt produkcyjno-biurowy firmy Acoustics powstał przy ul. Antoniego Czuchnowskiego. W nowym zakładzie, wdrażane i produkowane będą przede wszystkim elementy poprawiające warunki pracy na platformach wiertniczych, stacjonujących głównie na Morzu Norweskim i Morzu Północnym. Ponadto prowadzona będzie produkcja konstrukcji i urządzeń z wysokogatunkowej stali nierdzewnej.

Inwestor - spółka Acoustics jest filią norweskiej spółki Acoustics AS, działającej na rynku offshore od 1997 roku. Od 3 lat polski oddział firmy, mieści się w biurowcu Elbląskiego Parku Technologicznego.

Budowa hali produkcyjnej na Modrzewinie ruszyła w grudniu 2013 r. Nowoczesny kompleks docelowo liczył będzie ponad 2700 m2. W pierwszym, obecnie realizowanym etapie, powstał obiekt o powierzchni 1240 m2. Budynek podzielono na część produkcyjną, liczącą 1000 m2 i część biurową - 240 m2. Do tego dochodzi osobny obiekt magazynowy o wielkości 300 m2.

- Inwestycja jest ukończona w 99%. Obecnie jesteśmy na etapie wyposażania biur w meble i komputery oraz hali w nowoczesne maszyny produkcyjne – informuje Krzysztof Mielczarek z firmy Elspaw, która jest współinwestorem przedsięwzięcia.

- Ta fabryka będzie „uszyta na miarę” - dodaje Daniel Dłuszczakowski, Dyrektor Generalny Acoustics Sp. z o. o. - Hala produkcyjna budowana była stricte pod wymagania rynku naftowego. Wszystkie narzędzia, maszyny i oprzyrządowanie spełniają wymagania stawiane przez takich potentatów jak choćby Statoil. Co tydzień gościmy u nas przedstawicieli liderów tej branży, którzy odwiedzają naszą fabrykę i sprawdzają, czy idziemy zgodnie z wysokimi standardami i normami norweskimi.

Do tej pory cała produkcja odbywała się w zakładzie firmy Elspaw w Tolkmicku, który jest współinwestorem nowej fabryki. Przeniesienie produkcji na Modrzewinę ma odbyć się płynnie, bo prowadzić ją będą ci sami pracownicy. Dodatkowo skład uzupełnią nowo zatrudnieni fachowcy.

- Gdy podjęliśmy decyzję o budowie fabryki na Modrzewinie, w elbląskim oddziale Acoustics pracowały zaledwie dwie osoby. W listopadzie ubiegłego roku, gdy wbijaliśmy pierwszą łopatę pod budowę, deklarowaliśmy zatrudnienie 5 osób. Dziś mówimy, że z chwilą uruchomienia produkcji w nowej hali znajdzie pracę minimum 30 pracowników – zapowiadają właściciele fabryki. - Obecnie wciąż kompletujemy kadrę inżynierską i specjalistyczną. Gdy zacznie się produkcja dobierzemy specjalistów z dziedziny spawalnictwa i monterów.

Firma nie zamierza skupiać się wyłącznie na produkcji. W nowej hali zamierza wydzielić miejsce na część badawczą, w której realizowane będą prototypy. W prototypowni tworzone będą m.in. nowoczesne urządzenia z zakresu redukcji hałasu na platformach wiertniczych.

- Tylko w 2014 r. nasza firma wydała ćwierć miliona złotych na testy laboratoryjne nowych prototypów. To o czymś świadczy. Inwestujemy, chcemy żeby nasze produkty były doskonałe i wdrażamy cały czas nowe rozwiązania – zaznacza dyrektor Daniel Dłuszczakowski.

Początkowo planowano, że budowa obiektu zakończy się pod koniec czerwca 2014 roku, a produkcja ruszy w lipcu. Wiadomo jednak, że nowy zakład rozpocznie swoją działalność w pierwszej dekadzie października. Inwestor nie ukrywa, że chciałby jak najszybciej uruchomić produkcję, gdyż pozyskał już cały koszyk zamówień.

- Efekt poinwestycyjny nas trochę przerósł. Zamówienia posypały się jak z rękawa. Tych zleceń jest tyle, że nie jesteśmy w stanie ich obsłużyć na dzień dzisiejszy. Do lata przyszłego roku mamy 120% wypełnionej możliwości produkcyjnej. W tej chwili, do końca roku mamy zamówień na około 5 mln zł – cieszy się Dyrektor Generalny polskiego oddziału Acoustics. - To wszystko za sprawą tego, że jesteśmy w trakcie certyfikacji i audytów od głównych odbiorców na rynku naftowym. Dzięki temu zaufanie do firmy Acoustics znacznie wzrosło. Myślimy już więc o kolejnym etapie rozwoju.

Inwestycja na Modrzewinie pochłonie blisko 4 mln zł. Całość to środki własne inwestora.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 11

%90.9 %9.1


Galeria / Nowa fabryka firmy Acoustics na Modrzewinie ( zdjęć 20 )
Dodano: 2014-09-19 | fot. Ares
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Jacoby
  Piątek, 19.09

  Wyglada jak dobry prognostyk na przyszlosc tym bardziej, ze dzis produkcja dla "off-shore" to jak studnia bez dna, nie do przerobienia !

 2. 2
  +18
  ~ obiektywny
  Piątek, 19.09

  Podziękowania dla Nowaczyka, że są inwestorzy. Wilk będzie zapewne zdjęcia robił sobie.

 3. 3
  +19
  ~ pis
  Piątek, 19.09

  Oczywiście zaraz wykorzystają to w kampanii wyborczej.

 4. 4
  +16
  ~ Brawo Daniel
  Piątek, 19.09

  Jak już dziękujemy Nowaczykowi, to może podziękujmy Słoninie, że stworzył miejsce pod inwestycje. Ludzie opamiętajcie się. Nikt z nich nie miał tu udziału, to prywatna firma i sama decyduje gdzie i za ile stworzy swoją fabrykę.

 5. 5
  +13
  ~ zen
  Piątek, 19.09

  A w gazecie J. Wilka którą roznosi po całym mieście piszą że 100 miejsc pracy???? W ogóle to sie uśmiałem czytając ten ilustrator. Jakbym czytał Stalinowskie zachwalania własnego nazwiska, a w dodatku same kłamstwa. "Wujek Stalin da wam cukierków"

 6. 6
  +6
  ~ powiec
  Piątek, 19.09

  Jak zwykle Słonina i Nowaczyk ściągnęli inwestora, a wstęgę przecina Wilk!;) Cieszy każde miejsce pracy jeszcze 300 takich fabryk i za 100 lat zniknie bezrobocie w Elblągu!;)

 7. 7
  +16
  ~ co wy?
  Piątek, 19.09

  pozytywny tekst, inwestycja w Elblągu, uruchomienie fabryki, miejsca pracy... a w komentarzach jakieś polityczne bzdety... Musicie marudzić nawet tam gdzie nie ma potrzeby, nie możecie myśleć pozytywnie?

 8. 8
  +2
  ~ Belfik10
  Poniedziałek, 29.09

  Nawiasem pisząc dyrektor Tej Firmy to wychowanek elbląskiej uczelni technicznej mieszczącej się przy ul. Grunwaldzkiej. Panie Danielu, czy to już jeden z pierwszych roczników PWSZ czy ostatnich Oddziału Politechniki Gdańskiej? Wszedłem na tę stronę zaraz po przeczytaniu przemówienia Rektora PWSZ z ich strony. Wasza działalność (m.in. Pana działalność) pięknie obrazuje słowa pana Rektora PWSZ podczas inauguracji. Tak należy kształcić ludzi i tak ich wychowywać. Szacun

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4088580608368