Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na prace przy 503 i 504 do tej pory z budżetu Miasta wydano ponad 90 mln zł

13.09.2013, 19:20:08 Rozmiar tekstu: A A A
 Na prace przy 503 i 504 do tej pory z budżetu Miasta wydano ponad 90 mln zł
fot. archiwum redakcji

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w Urzędzie Miejskim, został przedstawiony kosztorys prac przeprowadzonych na drogach wojewódzkich 503 i 504, na które do tej pory z budżetu miasta wydano ponad 90 mln zł. - Obecna wartość 503 to 113 mln zł. Z czego prawie 64 mln zł jest z budżetu miasta - zaznacza Jerzy Wilk, Prezydent Elbląga.

Dofinansowanie na tę inwestycję wyniosło dotychczas niewiele ponad 50 mln 100 tys. zł. - Miało być pół  na pół, ale warto zwrócić uwagę, że nieplanowane koszty, których nie ujęto to jest już ponad 5 mln zł - wylicza Jerzy Wilk. - Jest to ogromna inwestycja, która nie została podzielona na etapy. Obecnie musimy znajdować środki, żeby zakończyć inwestycję w terminie.

Początkowo zakładany koszt inwestycji miał wynieść niecałe 100 mln zł. Nieprzewidziane wydatki, takie jak opłacenie prac związanych z odkryciami archeologicznymi, zwiększyły koszty inwestycji. Przypomnijmy, że latem zeszłego roku, pod ul. Pocztową,  robotnicy natrafili na kilkusetletnią elbląską fortyfikację. Prace archeologów przy wykopalisku trwały wtedy 1,5 miesiąca, a w tym czasie remont 503 został czasowo wstrzymany.

Prezydent odniósł się również do kosztów prac wykonywanych przy DW 504. - Początkowo dofinansowanie wynosiło 3 mln zł. To była kwota, która obejmowała rozjazd przy Feniksie, Armii Krajowej i Grota Roweckiego. Natomiast rzuciliśmy się na Niepodległość i podjęliśmy się budowy z własnych środków całej części 12 Lutego aż do skrzyżowania z Teatralną i Nowowiejską - wyjaśnia Jerzy Wilk.

Obecnie prace przy 504 pochłonęły 21,5 mln zł, z czego z budżetu miasta do tej pory wydano 18,5 mln zł. - Gdybyśmy zrobili tylko to, co trzeba było, czyli zrobili te rozjazdy przy Grota Roweckiego, i na tym zakończyli, bo 12 Lutego była w niezłym stanie technicznym, to byśmy te pieniądze mogli wykorzystać na inwestycje, na które teraz brakuje nam pieniędzy. Nie pozyskiwaliśmy z Unii Europejskiej na to zadanie środków i władze zdecydowały na budowanie z własnych środków. Poza tym ta inwestycja miała być współfinansowana przez firmę Sjaelso, która miała wybudować Porto 55. Niestety ta firma ogłosiła upadłość w ostatnim okresie, a mieli dofinansować to zadanie na kwotę 2 mln zł plus VAT. Teraz rachunki nam zostały do zapłacenie.

Kiedy 504 przestanie wyglądać jak plac budowy? - Mamy nadzieję, że do końca roku ul. 12 Lutego będzie przejezdna. Natomiast pozostałe zadania takie jak na przykład chodniki zrobimy w przyszłym roku, żeby do połowy przyszłego roku inwestycja została wydana do użytku - zapowiada Jerzy Wilk.

Wszyscy poruszający się po Elblągu samochodami trzymają mocno kciuki, by termin ten nie został przesunięty.

Termin zakończenia inwestycji 503 jest bardziej niepewny, bowiem wykonawcy robót mają wystąpić z wnioskiem o jego przedłużenie o kolejne dwa miesiące.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ turek
  Piątek, 13.09

  Droga 503 - nie placa podwykonawca nawet z poludnia polski rzeszow wrocław porobią 2 tyg i kopa w du p.e

 2. 2
  +6
  ~ kowal
  Piątek, 13.09

  to jak zaczynają robić, niech o tym informują inwestora. Jak generalny wykonawca nie zapłaci, to ponosi za to odpowiedzialność inwestor - Gmina.

 3. 3
  +4
  ~ izka
  Piątek, 13.09

  zygam elblaskim remontem to juz skandal co tu sie dzieje nieidzie jezdzic jest coraz gorzej wszedzie rozkopane

 4. 4
  +1
  ~ noname
  Sobota, 14.09

  do tej pory wydano ponad 90 mln zł a końca nie widać...

 5. 5
  +4
  ~ as
  Sobota, 14.09

  Oj ludzie dajcie spokój z tym ciągłym narzekaniem. miasto da sobie radę, ale mieszkaniec miasta bez pracy nie. Dobrze że nie jest się bezrobotnym i da się wyżywić rodzinę,praca jest pieniądze są

 6. 6
  --3
  ~ wiza
  Sobota, 14.09

  Panie Wilk ul. 12 lutego to będzie całkowicie nowa jakość, a nie byle jakość którą jak widać pan preferujesz. Czy pan panie Wilk wie co przekonuje inwestorów do zakładania swojego biznesu w tym a nie innym mieście!? Naszego miasta nie stać na utrzymywanie administratora, który narzeka i szuka winnych.

 7. 7
  +1
  ~ stefan
  Sobota, 14.09

  Ciekawe kiedy obecne władze zdecydują się rozliczyć głownego sprawcę ogromnych klopotów finansowych Elbląga , byłego prezydenta , Henryka Słoninę . Liczę ,że stanie się to wkrótce , bo przez jego niefrasobliwą i arogancką politykę finansowo - inwestycyjną Elbląg jest na skraju upadłości , a nowy prezydent zamiast realizować swoją politykę musi sprzątać po poprzedniku.

 8. 8
  +5
  ~ zez
  Sobota, 14.09

  podejrzewam , że niedlugo o remontach elblaskich ulic ,a takze na 503 i 504 poza miastem usłyszy cała Polska ,oczywiście w kontekście przekrętów , szwindli i błędnej polityce inwestycyjnej miasta.

 9. 9
  +1
  ~ robotnik
  Sobota, 14.09

  zez chyba masz rację. Gdzie są fortyfikacje za obejrzenie, których miasto zapłaciło dodatkowo ?

 10. 10
  +3
  ~ sd
  Niedziela, 15.09

  Przekręty na żywca jakich mało. Żygac się chce na bandę złodziei, w polsce nie opłaca się kraść bułki w sklepie trzeba od razu ukraść miliony wtedy się jest celebryta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3025600910187