Środa, 2.12.2020, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Czy zmiany za 11 mln zł spodobają się elblążanom? Zobacz wizualizację ZPSM (aktualizacja)

02.04.2013, 14:25:51 Rozmiar tekstu: A A A
Czy zmiany za 11 mln zł spodobają się elblążanom? Zobacz wizualizację ZPSM (aktualizacja)
Wizualizacja szkoły muzycznej po planowanej rozbudowie, wyk. firma Euro Projekt Grzegorz Latecki (fot. mat. przetargowe)

"Zatwierdzam przedkładane dokumenty i wyrażam zgodę na rozpoczęcie postępowania". Podpisem Andrzeja Korpackiego, dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu przypieczętowano ostatecznie projekt, jakim ma być rozbudowa obiektu szkoły muzycznej. 29 marca został ogłoszony ostatni przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych w tej placówce. W połowie kwietnia powinniśmy wiedzieć, kto podejmie się tego zadania.

6 marca br., w drodze przetargu nieograniczonego wybrano inwestora zastępczego całego zadania. Wyłoniony w ramach przetargu nieograniczonego Inżynier Kontraktu, będzie musiał realizować zadania określone w dokumentacji przetargowej, m.in wykonana weryfikację dokumentacji projektowo-kosztorysowej całego zadania, będzie uczestniczył w przygotowaniu i przeprowadzeniu przetargu na roboty budowlane jak również zostanie zobowiązany do informowania o wszystkich faktach mających znaczenie dla realizacji kontraktu.

Szkoła nie traciła czasu. Zaledwie trzy tygodnie później ogłoszono ostatni przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych przeprowadzonych w szkole. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego (11 mln zł) placówka zostanie w pełni zmodernizowana i powiększona o nowe, dwukondygnacyjne skrzydło, na którym znajdzie się kameralna sala koncertowa, a także sale do nauki muzyki i rytmiki.

Świetlna iluminacja na jednym ze skrzydeł szkoły

Dokumentację projektową do całego zadania wykonała firma Euro-Projekt Spółka Cywilna, Zbigniew Kuśmierz, Grzegorz Latecki. W jej myśl przebudowana zostanie m.in. istniejąca sala koncertowa i jej zaplecze. W pomieszczeniu tym wykona się wszelkie prace związane z odpowiednią akustyką, wykona się także jej nagłośnienie, klimatyzację i wentylację.

Zrealizowany zostanie także remont wszystkich sal lekcyjnych i korytarzy, wymienione ogrzewanie, instalacja klimatyzacji, zainstalowana zostanie zewnętrzna winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Planowany jest także remont i rozbudowa istniejącego parkingu z 30 miejsc parkingowych do 59, w tym 4 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz wykonanie zagospodarowania terenu: dojść i chodników.

Poprzez docieplenie ścian szkoła zyska także całkowicie nową elewację, która na jednym ze skrzydeł, od strony południowej, będzie podświetlona. Pomysł ten narodził się w pracowni elbląskiego biura projektowego Euro-Projekt, Grzegorz Latecki, która wykonała projekt kolorystyki elewacji szkoły.

Przetarg wyłaniający wykonawcę robót ma zostać rozstrzygnięty 15 kwietnia. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, a umowa zostałaby podpisana pod koniec kwietnia, to pierwsze prace w placówce przy Traugutta 91 mogłyby ruszyć jeszcze przed końcem roku szkolnego.

Poniżej przedstawiamy wizualizację szkoły muzycznej po planowanej rozbudowie, którą wykonała firma Euro-Projekt, Grzegorz Latecki z Elbląga.


 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizacja:

Dzisiaj (3 kwietnia) otrzymaliśmy sprostowanie w sprawie autorstwa dokumentacji przebudowy:

W nawiązaniu do artykułu o przebudowie Szkoły Muzycznej, zamieszczonego na Państwa portalu, pragnę sprostować, że autorem dokumentacji przebudowy Szkoły Muzycznej jest spółka cywilna Euro-projekt Zbigniew Kuśmierz, Grzegorz Latecki. Dokumentacja projektowa została ukończona w sierpniu 2012 r., kiedy to firma Euro-projekt Grzegorz Latecki jeszcze nie istniała. Firma Euro-projekt Grzegorz Latecki jest jedynie autorem projektu kolorystyki elewacji i iluminacji świetlnej istniejącego obecnie skrzydła szkoły.

W załączniku przesyłam wizualizacje przebudowanej, istniejącej sali koncertowej oraz elewacje nowego skrzydła budynku (zdjęcia 11-14 - przyp. red.).

Zbigniew Kuśmierz, Euro-projekt Zbigniew Kuśmierz

Publikujemy również oświadczenie biura Euro-Projekt Grzegorz Latecki, które dotyczy sprostowania p. Zbigniewa Kuśmierza:

Grzegorz  Latecki  prowadzi  działalność gospodarczą od 07.02.1996r co wynika jednoznacznie z Centralnej Ewidencji Diałalności Gospodarczej.  Od  31.07.2012r  nazwa  firmy  to: Euro-Projekt Grzegorz  Latecki. W/W  biuro  opracowało projekt termomodernizacji i kolorystyki elewacji  w składzie mgr inż. arch. Grażyna Ceyrowska, mgr inż.arch.Andrzej  Góralski, mgr inż. Grzegorz Latecki. Pozostałą część dokumentacji  związaną  z rozbudową i przebudową szkoły wykonało biuro Euro- Projekt s.c. Zbigniew Kuśmierz, Grzegorz Latecki.

Euro-Projekt Grzegorz Latecki
 

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 12

%91.7 %8.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 14 )


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ urszula
  Wtorek, 02.04

  Wizualizacja ciekawa a kolorystyka ładna. Dobry pomysł z podświetleniem skrzydła. Wszystko dobrze się komponuje. Jednak braknie mi bardzo czegoś co wskazywałoby na to,że jest to szkoła muzyczna. Może by jakiś znak graficzny w postaci kilku nut na gołej bocznej ścianie albo jakiś instrument muzyczny. Mógłby być duży znak podświetlany na dachu - coś co z daleka by przyciągało wzrok i mówiło co to jest za obiekt. Daję pod rozwagę !!!

 2. 2
  +6
  ~ janek
  Wtorek, 02.04

  Jak za 11 mln to mi się nie podoba

 3. 3
  +4
  ~ Sanchez
  Wtorek, 02.04

  Czy można dodać kilka słów od projektanta "co artysta miał na myśli" ? Oczywiście wszystko kwestia gustu, ale czy jest to jakaś przypadkowe widzimisie, czy stoi za tym jakieś przesłanie ? Taka kolorystyka nie dość, że (subiektywnie) wątpliwej urody to pewnie wyblaknie za 2-3 lata. Miło byłoby zobaczyć coś bardziej ambitnego, stonowanego, przemyślanego i ze smakiem. Pozdrowienia dla Pana do Wuefu.

 4. 4
  +3
  ~ Łukasz23
  Wtorek, 02.04

  @Sanchez: "Miło byłoby zobaczyć coś ambitnego, stonowanego, przemyślanego i ze smakiem" - z ust mi to wyjmujesz (choć to raczej niehigieniczne;-) Malborski dworzec PKP w 2011 zgarnął tytuł "Modenizacji Roku" i ogólnie Malbork w najbliższych latach oddali się od Elbląga o całe lata w kwestii estetyki przestrzeni publicznych. Kto (z ręką na sercu) wierzy, że omawiany projekt miałby jakiekolwiek szanse w konkursie na Modernizację Roku - w skali kraju?

 5. 5
  --1
  ~ troche nie tak,budujcie ale???
  Wtorek, 02.04

  JEDNO ALE.Dlaczego nie myśli sie o dobudowaniu jednego piętra nad głównym wejściem do szkoły by były trzy piętra.I dlaczego pozostanie nie wykorzystana przestrzeń miedzy budynkami widoczna na zdjęciu nr 9 po dobudowaniu nowego skrzydła.Ta sala koncertowa za mała na Elbląg.KIEDY BUDOWA BUDYNKU FILHARMONII W ELBLĄGU!!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  +12
  ~ spowiatowiały
  Wtorek, 02.04

  Jarmarczna kolorystyka. Elewacja małomiasteczkowa i dysfunkcyjna do otoczenia.

 7. 7
  +5
  ~ niestety
  Wtorek, 02.04

  elbląskie to

 8. 8
  0
  ~ nord
  Wtorek, 02.04

  szkoda ,że na wizualizacji nie zaznaczono gdzie bedzie dobudowane skrzydlo , ja tego nie widzę .

 9. 9
  +2
  ~ //
  Wtorek, 02.04

  Tez uwazam ze jest to kiczowate ze względu na te kolory

 10. 10
  +5
  ~ 100% Elblążanin
  Wtorek, 02.04

  Brawo- budynek prosił o remont. /to nie zasługa miasta/.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3959000110626