Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Wznowienie prac przy 503

17.09.2012, 13:33:42 Rozmiar tekstu: A A A
 Wznowienie prac przy 503
Fot. arch. redakcji

Archeolodzy zakończyli prace przy odkrytych fortyfikacjach nowożytnych w rejonie Placu Słowiańskiego i ulicy Pocztowej. Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zgodę na kontynuowanie wstrzymanych robót przy rozbudowie drogi wojewódzkiej 503.

Zabytkowe mury zostaną zabezpieczone - zasypane piaskiem, a roboty przy 503. firma Eurovia może wznowić.

Przypomnijmy - podczas prac przy 503. natrafiono w lipcu na kilkusetletnie fortyfikacje. Zgodnie z prawem, na teren musieli wejść archeolodzy, by dokładnie zbadać i określić wiek murów. O szczegółach opowiadała dr Grażyna Nawrolska, a w sierpniu rozpoczęto badania. (pełne informacje o przebiegu  tej części inwestycji, dostępne są w linkach poniżej - przyp. red.)

Przebudowa drogi jest możliwa dzięki realizacji projektu pn. Przebudowa ulic oraz drogowych obiektów inżynierskich stanowiących ciąg drogi wojewódzkiej nr 503 w obszarze miasta Elbląga – etap I od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju. Inwestycja dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ pasażer pyta
  Poniedziałek, 17.09

  Ciekawe czy wreszcie w tym roku 2012 pojadą tymi ulicami tramwaje??????????????????

 2. 2
  +14
  ~ Tago
  Poniedziałek, 17.09

  Nagroda dla tego kto policzy ilu jest zatrudnionych na Browarnej , 1-go maja ,i koło czołgu trzy ulice a błąkających się po terenie jak na lekarstwo ,piszę tak bo tego nie można nazwać pracą. Rozgonić tą DZIADOWSKĄ firmę,zakaz przystępowania do jakichkolwiek przetargów na terenie miasta i gminy.

 3. 3
  +17
  ~ mały
  Poniedziałek, 17.09

  I już Grzesiu wraz ze swoją świtą układa głupiutki tekst aby wytłumaczyć dlaczego w tym roku nie ruszą tramwaje na Pocztowej.POZDROWIENIA DLA RODZICÓW PANA ,KTÓREGO W ULOTKACH WYBORCZYCH TAK BARDZO POLECALI.

 4. 4
  +12
  ~ Nowa Prawica
  Poniedziałek, 17.09

  zima nas zastanie z rozkopanym miastem i beda zwalac na archeologow

 5. 5
  --2
  ~ Ambroży
  Poniedziałek, 17.09

  Po co to kończyć skoro przed świętami ma być "melanż ostateczny" przepowiedziany przez Majów ?... ;P

 6. 6
  +2
  ~ miecio
  Wtorek, 18.09

  NIe wiem dlaczego dopiero podczas tej budowy znalezio mury starych fortyfikacji,przecież w tym miejscu odbywała się już rozbudowa ulic i były układane nowe torowiska pod tramwaje,widocznie wówczas to nie przeszkadzało archeologom,albo nie było rzadnego zainteresowania.Gdyby by było wtedy zbadane to by plac dziś wyglądał inaczej a nie rumowisko aż wstyd że się tak ciągnie.

 7. 7
  +2
  ~ stasio
  Wtorek, 18.09

  ~miecio, wtedy ludzie z komitetu przy Mickiewicza trzymali pędzelko-darmozjadów za mordy i gdy powiedzieli "układać tory tramwajowe", to je układano. Teraz mamy demokrację w wydaniu eurokomuny i PO, a ci są bardzie zainteresowani losem własnych stołków, niż problemami obywateli.,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.148689031601