Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa modernizacja Atletikonu

06.09.2012, 08:00:48 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa modernizacja Atletikonu
fot. MOSiR

Kompleks sportowy Atletikon przy ul. Agrykola, do użytku publicznego został oddany 33 lata temu, będąc jedną z bardziej szumnych inwestycji, jakie na zlecenie Miasta wykonała wtedy firma Zamach. Obiekt, na który składa się sala sportowa, zaplecze socjalne i hotel był eksploatowany przez te wszystkie lata, nie przechodząc jednak nigdy gruntownego remontu.

Atletikon od dawna wymagał sygnalizowanego przez jego użytkowników, kapitalnego remontu, ale oczekiwanych decyzji od właściciela, jakim jest Miasto, przez lata nie było. Dzisiaj można już mówić o zielonym świetle do modernizacji, bo na początku roku wygospodarowano środki finansowe na ten cel, a remont Atletikonu jak również remont budynku administracyjno – socjalnego, znajdującego się w kompleksie piłkarskim przy ul. Skrzydlatej, właśnie wchodzi w fazę końcową.

Jeszcze w marcu, w rozmowie z Andrzejem Budzelewskim, kierownikiem działu techniczno - eksploatacyjnego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oraz administratora Atletikonu, mówiliśmy o niezbędnych pracach, jakie powinny składać się na kapitalny remont obiektu. - Koniecznie musimy wymienić całą połać dachową budynku – mówił wtedy Andrzej Budzelewski - Niezbędny jest remont sali sportowej i siłowni, w tym konieczna jest naprawa sufitu, remont podłogi i pomieszczenia i pomostów użytkowanych przez zawodników podnoszenia ciężarów – podkreślał.

Wątpliwości budziła także niespełniająca podstawowych wymogów przepisów przeciwpożarowych stara boazeria, którymi pokryte były ściany wewnątrz budynku, wypaczona stolarka okienna i sieć centralnego ogrzewania łącznie z węzłem. Należało wymienić również starą instalację elektryczną, a cały obiekt ocieplić. Gdyby ten zakres robót został wykonany, Atletikon spokojnie można by eksploatować przez kolejne lata.

W tym roku MOSiR uzyskał od Miasta na cele remontowe obiektu przy Agrykola 450 tys. zł. Jak mówił Andrzej Budzelewski jest to kwota ogromna, gdyż do tej pory Atletikon nigdy takiej od Miasta nie otrzymał, jednak nie wystarczy ona nawet w połowie na wykonanie prac, o których administrator obiektu wspominał. Dlatego postanowiono, że zadanie to będzie etapowane tak, aby po realizacji części robót, można było starać się o kolejne środki finansowe, by całość zakończyć. Obecnie najważniejsze zadania do wykonania to remont dachu, ocieplenie elewacji zewnętrznej wraz z wymianą stolarki okiennej.

Ten etap zadania właśnie trwa. - Etap pierwszy, aktualnie realizowany, obejmuje ocieplenie i wymianę pokrycia dachowego hali sportowej, łącznika i hotelu oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej i ocieplenie ścian hotelu -  wyjaśnia Marek Wnuk, dyrektor MOSiR w Elblągu.

Koszt prac zamknie się, tak jak przewidywano wcześniej, w kwocie 450 tys. zł. Planowy termin zakończenia zadania to 30 września 2012r., a wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka 03” z Elbląga. - Etap drugi zadania, obejmuje wymianę stolarki oraz ocieplenie ścian hali sportowej i łącznika z częścią socjalno-szatniową – dodaje Marek Wnuk - Jego realizację przewidujemy w roku przyszłym – potwierdza dyrektor elbląskiego MOSiR.

Obiekt przy Skrzydlatej również zyska nowy wygląd

Równolegle do modernizacji Atletikonu, trwa także remont budynku administracyjno – socjalnego, znajdującego się w kompleksie piłkarskim przy ul. Skrzydlatej – obiektu, którego stan od dawna budził wielkie zaniepokojenie jego użytkowników i wymagał również kapitalnego remontu.

Po przeprowadzeniu niezbędnych robót, na które MOSiR otrzymał od Miasta środki finansowe w wysokości 250 tys. zł, poprawie ma ulec estetyka tego budynku. - W chwili obecnej ociepleniu i wymianie ulega pokrycie dachowe obiektu – mówi Marek Wnuk – Budynek wyposażony zostanie także w nową stolarkę okienną i drzwiową, a wejście do niego zostanie przebudowane. Niezbędnym okazało się również wykonanie instalacji odgromowej w obiekcie – dodaje Wnuk.

W tym przypadku wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlano Montażowe „Elzambud” Sp. z o.o. z Elbląga, które zakończy roboty do 30.09.2012 r.

Budynek ten, podobnie jak obiekt Atletikon przy Agrykola wymaga również ocieplenia, czyli wykonania całkowicie nowej elewacji  – Na wykonanie tego zadnia musimy jednak poczekać do przyszłego roku, gdyż będzie ono wykonywane w jego drugim etapie – wyjaśnia dyrektor MOSiR.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 11

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ AntyKomuch
  Czwartek, 06.09

  Brawo Panie Prezydencie za dotrzymanie słowa!!!!

 2. 2
  --4
  ~ Tago
  Czwartek, 06.09

  Przy ***sy i rodzinki byłych KOMUCHÓW będą miały odnowione miejsca pracy,spytajcie się ich jak jest ??? powiedzą ciężko, bo jak trzeba się namęczyć codziennie aby 8 godzin nic nie robić

 3. 3
  +1
  ~ ema345@wp.pl
  Czwartek, 06.09

  no nareszciedoczekali sie remontu

 4. 4
  0
  ~ ViWaldi
  Czwartek, 06.09

  To jest przede wszystkim dobra i ważna wiadomość dla trenującej tam młodzieży, uprawiającej różne dyscypliny w kilku elbląskich klubach sportowych. Na uwagę i uznanie zasługuje fakt, że władze naszego miasta dostrzegły konieczność po 33 latach eksploatacji wykonanie remontów i modernizację tych obiektów, dotrzymując danego słowa znalazły środki na ich chociaż częściowe przeprowadzenie w 2012 roku. Społeczność związana z elbląskim sportem dziękuje za to co zostanie zrobione w tym roku i prosi o dokończenie prac w przyszłym, tak aby obiekty te mogły być użytkowane i służyć naszej młodzieży jeszcze przez wiele lat. Ze sportowym pozdrowieniem: W.T

 5. 5
  --2
  ~ ~e-nka
  Czwartek, 06.09

  Firma ZAMECH

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2945370674133