Sobota, 3.06.2023, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Pogoda dopisuje. Drogowcy zmagają się z podziemnymi kolizjami na skrzyżowaniu przy Feniksie

20.12.2011, 11:24:01 Rozmiar tekstu: A A A
Pogoda dopisuje. Drogowcy zmagają się z podziemnymi kolizjami na skrzyżowaniu przy Feniksie
Na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego, Grota Roweckiego i Armii Krajowej powoli dobiegają końca roboty branżowe (fot. Rafał Kadłubowski)

Sprzyjająca w grudniu pogoda, pozwala drogowcom na prowadzenie dalszych prac związanych z przebudową miejskich odcinków dróg 503 i 504. Roboty trwają na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego, Grota Roweckiego i Armii Krajowej oraz na ulicy Armii Krajowej. Wykonawca prac – firma Eurovia, powoli kończy etap przebudowy uzbrojenia podziemnego. Kolejnym etapem będą już prace stricte drogowe.

Na I etapie przebudowy skrzyżowania ulic 12 Lutego, Grota Roweckiego i Armii Krajowej, wciąż trwają prace związane z usuwaniem kolizji podziemnych. Zaawansowanie robót branżowych na tym etapie wynosi ok. 80%.
- Roboty na skrzyżowaniu przy sklepie Biedronka są nieco opóźnione. Te opóźnienia nie są spowodowane naszą winą, ale nieprzewidzianymi sytuacjami. Podczas prac natrafiliśmy na niezinwentaryzowane w projekcie kolizje, które należy usunąć – tłumaczy Łukasz Hulicz, kierownik robót z firmy Eurovia. - W związku z kolizjami nie możemy ruszyć z robotami drogowymi na skrzyżowaniu. Robimy na razie tylko uzbrojenie podziemne, a więc wodociąg, kanalizację deszczową, kanalizację sanitarną, kanalizację teletechniczną i usuwamy kolizje energetyczne. Jeżeli pogoda na to pozwoli, to być może jeszcze w tym roku ruszymy z robotami drogowymi.

Drogowcy nie planują przerywać prac w okresie zimowym. - Jeśli będzie odpowiednia aura, to cały czas będziemy je prowadzić. Mamy delikatne opóźnienie, musimy to nadrobić i korzystać z każdej okazji – mówi kierownik robót.

Roboty posuwają się do przodu również na ulicy Armii Krajowej, która docelowo zyska drugą nitkę jezdni. Po wycince zbędnych drzew i przesadzeniu pozostałych, kolidujących z przyszłą drogą, drogowcy przystąpili do robót ziemnych.
- Na ul. Armii Krajowej mamy już praktycznie całkowicie zakończoną kanalizację deszczową – informuje Łukasz Hulicz.

Zimą Eurovia nie przewiduje wprowadzenia dodatkowych utrudnień w ruchu drogowym. W tym okresie prace skupią się głównie na budowie nowoprojektowanej ulicy, mającej swój początek przy ul. Stoczniowej (w miejscu obecnego parkingu przy budynku Alstom). Droga łączyć się będzie z rondem, które powstanie na skrzyżowaniu ulic Teatralnej, Robotniczej i Browarnej.

W tej chwili na planowanej ulicy, nazwanej w projekcie Nowa 1, trwają roboty przygotowawcze. Prowadzona jest wycinka drzew i zieleni,  trwa rozbiórka ogrodzenia, zwożony jest niezbędny materiał budowlany.

Do końca tego roku, w planach  znajduje się także wyburzenie pierwszego, z kilku przeznaczonych do rozbiórki, budynku przy ul. Browarnej (na przeciwko parkingu browaru). Budynek został już wysiedlony i przekazany w ręce wykonawcy robót.

Więcej informacji na temat przebudowy dróg wojewódzkich nr 503 i 504 w Elblągu znaleźć można na specjalnej podstronie naszej gazety pod adresem inwestycje.info.elblag.pl

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Przebudowa dróg wojewódzkich nr 503 i 504 w Elblągu - ulica Nowa 1, Armii Krajowej i skrzyżowanie ulic 12 Lutego - Grota Roweckiego - Armii Krajowej ( zdjęć 25 )
Dodano: 2011-12-20 | fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ 123
  Wtorek, 20.12

  Zbudować przejście podziemne przy Świecie Dziecka! Ile trzeba o tym mówić!

 2. 2
  --14
  ~ jan
  Wtorek, 20.12

  niech sie darmozjady wezma za robote bo na razie nic sie tam nie dzieje!!! ile beda blokowac ruch?? 10 lat??

 3. 3
  +8
  ~ Radek
  Wtorek, 20.12

  Jan ty ś..... ch...... Myślisz, że w necie jesteś anonimowy gn.......y?? To weź się chamie do roboty i zapi....aj z nimi może wtedy darmozjadzie szybciej pójdzie robota. Ciesz się gnoju niewychowany, że wogóle coś się dzieje w Elblągu i w końcu wzięli się za remont ale tobie to dupe miodem smarować to zawsze się przyczepisz chamie.

 4. 4
  --6
  ~ cdn
  Wtorek, 20.12

  skoro zmagaja sie z podziemnymi kolizjami to co za projektant to projektowal i kto w urzedzie miasta uzgodnil tz musialy wszystkie wydzialy skoro byly takie kolizje potem na arcie uzgodnien wymienieni sa wszyscy i kto uzgadnia i kto nie ia kto na specjalnych warunkach...' chyba ze budowa za wszelka cene musiala byc rozpoczeta z roznych wzgledow jak to w naszym miescie powodem moga byc tez odstepstwa mapy i aktualizacji od tego co w ziemi byly samowole a teraz po odkopaniu wychodzi

 5. 5
  +8
  ~ rozum
  Wtorek, 20.12

  Popieram- 123.Jak tak rozkopano to można było budować przejścia podziemne a nie po zakończeniu prac komuś przypomni się że ich nie zbudowano.Wtedy połowa świateł nie potrzebna i będzie płynność jazdy.BUDOWAĆ rozkopać całe miasto by wreszcie jezdnie były jezdniami.

 6. 6
  +7
  ~ tot
  Wtorek, 20.12

  W całym artykule kują w oczy dwa stwierdzenia: ..."firma Eurovia, POWOLI kończy etap przebudowy"... Faktycznie, prace budowlane w centrum miasta wyłączające częściowo z ruchu główne skrzyżowanie, powinny być prowadzone, przy takiej pogodzie, przynajmniej na dwie zmiany, aby jak najszybciej oddać drogę do użytku. Po drugie: ..."Po wycince zbędnych drzew"... Może jestem przewrażliwiony ale jak słyszę, że rosnące drzewa są zbędne i trzeba je wyciąć to nie wróży dobrze na przyszłość.

 7. 7
  +3
  ~ ;p;p;p
  Wtorek, 20.12

  Przynajmniej jednej wymówki - pogodowej , będą mieć miej, gdy będą się tłumaczyć dlaczego z pracami są opóźnieni :)

 8. 8
  +6
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 20.12

  Ten artykuł to jakaś żenada. Przecież na tej budowie drogi pracuje ok. 4 ludzi do 12. Potem nikogo nie uświadczysz. Jedyne na co czekają drogowcy to zima która płata im figla. Artykuł sponsorowany? Propaganda sukcesu jak za realnego socjalizmu. Redaktorów info.elblag.pl zapraszam na tę budowę.

 9. 9
  +2
  ~ pery
  Wtorek, 20.12

  powiem jedno widze ta budowe codzieniee i to idzie jak krew znosa nic sie nie rusza do przodu

 10. 10
  +4
  ~ jan
  Środa, 21.12

  ............... nic tam nie robia a praca powinna byc prowadzona na 2 zmiany conajmniej wystarczy popatrzec jak w trojmiescie pracuja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0997111797333