Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

OBI chce zbudować market w Elblągu

26.02.2009, 09:37:00 Rozmiar tekstu: A A A
OBI chce zbudować market w Elblągu

Firma OBI, która dysponuje ponad pół tysiącem marketów budowlanych w Europie jest zainteresowana budową obiektu handlowego w Elblągu. OBI w zeszłym roku wykupiło już teren pod elbląską inwestycję. Market miałby powstać przy ul. Żuławskiej. 

O przeznaczeniu tych terenów m.in. pod realizację kompleksów produkcyjno - usługowych wiadomo już było w maju 2007 r., kiedy to Rada Miejska przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego na południe od ul. Żuławskiej. Plan dla tego fragmentu miasta przewiduje przeznaczenie niezainwestowanych dotąd terenów rolniczych na tereny o funkcji przemysłowo-usługowej oraz komunikacyjnej. Stąd też, na wydzielonej działce o pow. ponad 8 ha, zlokalizowanej w sąsiedztwie ul. Warszawskiej i Żuławskiej, wyznaczono m.in. miejsce na nowy obiekt handlowy o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych (z wyłączeniem jednak branży spożywczej).

Teren ten od Miasta zakupiła firma OBI.
- Umowa z OBI zawarta została w sierpniu 2008 r. Miasto sprzedało teren o powierzchni ponad 3 ha za 12,2 mln zł brutto. Inwestor ma czas by rozpocząć zabudowę, chodzi tu o postawienie fundamentów, w ciągu 2 lat od tego terminu – mówi Piotr Rzepczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Chęć budowy marketu budowlanego przy ul. Żuławskiej potwierdza także Tomasz Linkiewicz, Dyrektor Marketingu OBI Centrali Systemowej sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
- Mogę potwierdzić, że jesteśmy zainteresowani inwestycją w Elblągu. Na dzień dzisiejszy trwają rozmowy handlowe dotyczące tego projektu. Nie jestem natomiast w stanie określić terminu rozpoczęcia tej inwestycji – przekazał nam Linkiewicz.

O zainteresowaniu OBI inwestycją w Elblągu wiadomo już było w maju 2007 r., kiedy to firma zaczęła rekrutować kandydatów z Elbląga do pracy w markecie OBI w Gdańsku. W ogłoszeniu pojawiła się informacja, że w przyszłości jest możliwość zatrudnienia w planowanym markecie OBI w Elblągu.

OBI jest jedną z wiodących na polskim i europejskim rynku budowlanym firm. W Niemczech to przedsiębiorstwo franszyzowe dysponuje ponad 330 marketami OBI. Do tego dochodzi około 180 marketów OBI zagranicą: we Włoszech, Austrii, Słowenii, Czechach, Polsce, Szwajcarii, Rosji, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji i na Węgrzech. Ekspansja OBI będzie się koncentrowała przede wszystkim na takich krajach jak: Polska, Rosja, Czechy, Włochy i Szwajcaria. Przedsiębiorstwo OBI zatrudnia ok. 30.000 pracowników.

Na arenie międzynarodowej do 450 marketów OBI, należy zintegrowane lub wolnostojące centrum ogrodnicze OBI. Powierzchnie sprzedaży marketów OBI powiększyły się od otwarcia pierwszego marketu OBI w 1970 roku (Centrum Handlowe Alstertal, Hamburg-Poppenbüttel) z 870 m² na obecnie ponad 15.000 m². Łączna powierzchnia sprzedaży w roku obrotowym 2004/2005 wyniosła 3,2 miliony m².

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Protestant
  Czwartek, 26.02

  Nie zgadzam się na jakieś OBI. Zasfaltować plac i zrobić tam drugi rynek.

 2. 2
  0
  ~ castodramat
  Czwartek, 26.02

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019395,title,Pracownicy-OBI-przezywaja-pieklo,wid,10887647,wiadomosc_prasa.html ciekawe info w zestawieniu z tym newsem

 3. 3
  0
  ~ malkontent
  Czwartek, 26.02

  Nie chcę zrażać RK do pracy ale ten artykuł jest trochę dziwny!;) Oprócz tego co wiemy od 2 lat że OBI chce zbudować swój market w Elblągu nic z tego tekstu nowego nie wynika i dalej nie wiemy kiedy!?;) No chyba, że jest to podrzucony tekst przez PR OBI jako darmowa reklama firmy!;)

 4. 4
  0
  ~ ~~~~
  Czwartek, 26.02

  castodramat bardzo ciekawy link polecam

 5. 5
  +1
  ~ vfgtbhjn
  Czwartek, 26.02

  Ehhh dziwne te nasze miasto. Temat inwestycji w naszym mieście to temat tabu. Ja jestem za budową OBI. W jakiś małych miastach mają OBI a w 130 tysięcznym mieście nie ma.

 6. 6
  +1
  ~ Cezar:)
  Czwartek, 26.02

  A ja osobiście zdecydowanie popieram budowę Hipermarketu Budowlanego OBI w Elblągu. Moim zdaniem powinni już dawno w Naszym Mieście postawić OBI, CASTORAMĘ albo LEROY MERLIN !!! Według mnie im więcej w mieście byłoby hipermarketów no i galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia to zmniejszyłoby się bezrobocie w Elblągu. Oprócz OBI na Ulicy Żuławskiej proponowałbym aby zbudowali jeszcze CASTORAMĘ ale w północnej części Elbląga, najlepiej przy Ulicy Mazurskiej na miejscu starego spalonego tartaku. Moim zdaniem na północy Elbląga brakuje hipermarketu budowlanego i powinni coś tam postawić.

 7. 7
  --1
  ~ kler
  Piątek, 27.02

  Niechcę OBI, należy tam postawić kościół i plebanię

 8. 8
  +1
  ~ anty kler
  Piątek, 27.02

  Precz z Kościołem!!!!!!!!!

 9. 9
  0
  ~ elf
  Piątek, 27.02

  ile i komu posmarowali bo w naszym miescie kto posmaruje ten jedzie i juz niedługo wszystko wyjdzie na jaw

 10. 10
  0
  ~ Elwa
  Piątek, 27.02

  Jak wszystko w Elblagu to tez dziwne,jakis czas temu miasto organizowalo przetarg na ten grunt .Wygrala go podobno spolka irlandzka .A teraz nagle okazuje sie ze OBI jest wlascicielem dzialki ktora byla na przetargu choc w nim nie uczestniczyla .Ktos cos wie na ten temat?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1168429851532