Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Udane ferie

22.02.2007, 13:31:46 Rozmiar tekstu: A A A
Udane ferie

Udane ferie, to przede wszystkim aktywność, przygoda, kontakty z rówieśnikami. To dni,  kiedy można odpocząć od szkolnych obowiązków pod warunkiem, że czas ten zostanie właściwie zagospodarowany.

Sytuacja materialna wielu rodzin niejednokrotnie nie pozwala na zapewnienie dzieciom i młodzieży atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego. Zwykle pozostają w miejscu zamieszkania siedząc przed telewizorem lub stojąc na klatkach schodowych.

Kadra Środowiskowego Hufca Pracy zorganizowała, w dniach 12-17 lutego tygodniowy wyjazd na zimowisko dla 36-osobowej grupy młodzieży ze Środowiskowego Hufca Pracy do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku. Dzięki pomocy Wojewódzkiej Komendy W-M OHP w Olsztynie, jak również lokalnych sponsorów młodzież mogła ciekawie i przyjemnie spędzić czas ferii zimowych. Organizowane były najprzeróżniejsze imprezy rekreacyjno-sportowe, kulturalno-oświatowe oraz edukacyjne.

Program zajęć był bardzo bogaty i urozmaicony, dlatego było w czym wybierać. Organizowane były turnieje i zawody z nagrodami dla najlepszych w tenisie stołowym, szachach, warcabach i innych grach planszowych. Ponadto młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć manualno-zręcznościowych i konkursach plastycznych. Nie odbyło się także bez wyjścia do kina, projekcji ulubionych filmów w świetlicy i wspólnych dyskotek. W czasie jednej z nich odbyły się wybory "Miss i Mistera zimowiska" z kadrą ŚHP z Elbląga i kadrą OSiW w Pasłęku zasiadająca w jury. Wielkim powodzeniem wśród młodzieży cieszył się kulig połączony z pieczonymi kiełbaskami i gorącą zupką przy ciepłym rozpalonym kominku w Dębinach k. Młynar.

W czasie zimowiska młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zorganizowanych dla nich zajęciach z języka niemieckiego i angielskiego. Zajęcia te odbyły się sześć razy, a celem spotkań było przede wszystkim udowodnienie uczniom faktu, iż nauka języka obcego nie musi być wcale nudna i nieciekawa. Uczestnicy spotkań doskonalili więc język niemiecki i angielski poprzez zabawę, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, poznali wiele gier językowych, a także ,,odwiedzili" liczne strony internetowe poświęcone nauce języka niemieckiego angielskiego.

Tydzień pobytu na zimowisku w Pasłęku minął bardzo szybko, a ocena ich atrakcyjności dokonana przez młodych ludzi, którzy spędzili podczas ferii zimowych, była bardzo wysoka. Deklarowano chęć uczestniczenia w zabawie i wypoczynku z roku następnym.

Fot. Dorota Sieńczak

Dorota Sieńczak

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kolo
  Czwartek, 22.02

  fajnie mieli , tez bym tak chciał spedzic ferie a nie siedzie w domu chiałbym namairy na Środowiskowey Hufiec Pracy

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Piątek, 23.02

  no to fajnie! ja cale ferie siedzialem w domu!! a mi tu teraz pokazujecie jak to sie inny bawili czemu nikt nic nine muwi o naborach do takiego spedzenia wolnego czasu, a nie teraz mi juz sie ferie koncza ja juz tu mysle o kochanej szkolce i oczywiscie jeszce lepszej nauce. pozdro i nara.

 3. 3
  0
  ~ anonim
  Sobota, 24.02

  Zgadzam sie nikt nie mowi a teraz chwala sie jak inni mieli

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9361732006073