Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Mieli praktyki w Niemczech

16.02.2007, 00:09:04 Rozmiar tekstu: A A A
Mieli praktyki w Niemczech

Dziesięciu studentów czwartego roku informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wróciło z niemieckiego Karlsruhe, gdzie odbywali praktyki studenckie w ramach projektu „Nowa Europa – Mobilność zawodowa sektora IT” europejskiego programu Leonardo da Vinci.

Studenci elbląskiej PWSZ-ki odbywali obowiązkowe, piętnasto tygodniowe praktyki w firmach i instytucjach, w ramach programu studiów. Dzięki współpracy z Walter-Eucken-Schule uczelnia zorganizowała dziesięć miejsc w siedmiu firmach niemieckich sektora IT. Praktykanci zostali wybrani spośród najlepszych studentów informatyki, dodatkowym warunkiem umożliwiającym wyjazd, była dobra znajomość języka angielskiego bądź niemieckiego.

Elblążanie wyjechali do Karlsruhe na okres 3,5 miesiąca. Pracowali tam „na pełnym etacie” w takich firmach jak: Amec Spie System Integration GmbH, Cab-Produkttechnik GnbH & Co KG, CAS Software AG, Deutsche Telekom AG Telokom AG Teleksom Training czy FZI Forschungszentrum - Information an der Universitat Karlsruhe. - Większość z nich pracowała na samodzielnych stanowiskach, a powierzane przez pracodawców zadania wymagały nie tylko wykorzystania zdobytej wiedzy podczas studiów, ale także osobistego zaangażowania – wyjaśnia Maja Brzeska z Biura Rektora. - Praktykanci zajmowali się m.in.: projektowaniem stron internetowych, pisaniem programów i projektowaniem różnego rodzaju etykiet w rysunku technicznym – mówi.

Po powrocie do kraju, studentów czeka teraz napisanie inżynierskiej pracy dyplomowej i jej obrona, zapewnie część z nich wykorzysta w niej swoje doświadczenia zdobyte u naszych zachodnich sąsiadów. O wyjeździe i swoich doświadczeniach studenci oraz opiekunowie projektu studenckich praktyk opowiedzą na specjalnie zorganizowanym w tym celu seminarium. Konferencja pod nazwą
„Nowa Europa – Mobilność zawodowa sektora IT” odbędzie się w przyszły wtorek 27 lutego br. o godz. 10.00 w budynku PWSZ w Elblągu, przy ul. Wojska Polskiego 1 w sali 109/110. Wstęp wolny.

Fot. Archiwum PWSZ

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ stażystka
  Piątek, 16.02

  gratuluje udanego wyjazdu a teraz życzę łatwego powrotu do polskiej rzeczywistości. ja rowniez bylam na stazu w ramach programu leonardo... i jestem bardzo zadowolona, niestety po powrocie do polski czekaly na mnie interesujące niespodzianki(głownie polityczne) i ciezko bylo od razu mowic po polsku plynnie, gdy rozmawialo sie tylko po niemiecku a czasem po angielsku- czasem brakowalo słów, jak bedziecie wywpelniac raport ze stazu to piszcie wszystko co sie dzialo- to dla dobra przyszlych stazystów i dla podniesienia rangi stażu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0221660137177