Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląg: Studenci świętują. Pierwsze juwenalia od czasu pandemii (zobacz zdjęcia)

06.06.2024, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Studenci świętują. Pierwsze juwenalia od czasu pandemii (zobacz zdjęcia)
Fot. DK

Studenci po pięciu latach przerwy wrócili na ulice miasta i wspólnie świętują. W Elbląg trwają Juwenalia. -  Pogoda nam dopisała, humory są doskonałe, czeka nas cały dzień świetnej zabawy - podkreślają uczestnicy wydarzenia. Zobacz galerię zdjęć.

 

 


Dziś, 6 czerwca miastem rządzą studenci. Ich święto do kalendarza miejskich imprez wróciło po długiej przerwie spowodowanej pandemią.

 

 

 

Juwenalia to koloryt miasta, w których znajdują się uczelnie wyższe. Akcentujemy swoją obecność w mieście. Z Juwenaliami wracamy po pięcioletniej przerwie. Młodzież tak naprawdę na nowo uczy się tej tradycji. Najważniejszy jest jednak zapał i chęć do działania. Tego im nie brakuje. To jest nowe rozdanie na kolejne lata

 

 

- mówi Jarosław Niedojadło, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu.

 

 

 

Juwenalia Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu rozpoczęły się paradą. Studenci, wspólnie z uczniami elbląskich szkół ponadpodstawowych, przemaszerowali sprzed siedziby uczelni przy al. Wojska Polskiego na Stare Miasto. Nie obyło się również bez przekazania symbolicznych kluczy do bram miasta.

 

 

 

Studiuję na pierwszym roku, więc jeszcze nie miałam okazji brać udziału w juwenaliach. Mamy jednak dobrą pogodę, doskonałe humory, więc liczę na to, że i zabawa będzie świetna. Czeka nas cały dzień wspólnego świętowania i mam zamiar korzystać z atrakcji, które dla nas przygotowano

 

 

- mówi Gabrysia, studentka ANS w Elblągu.

 

 

 

W programie Juwenaliów rzeczywiście znalazło się sporo atrakcji. Na przystani Grupy Wodnej studenci wezmą udział w rywalizacjach sportowych, m.in. podczas zawodów kajakowych na rzece Elbląg, a także będą mieli okazję nauczyć się np. samoobrony. Wieczorem czeka ich after party w Domu Rektora.

 

 

 

To pierwsze juwenalia od bardzo dawna. Chcemy to wykorzystać, a także pokazać się jak najlepiej. Fajnie, że są z nami uczniowie szkół średnich. To dla nas ważne wydarzenie. Liczy się już to, że spędzamy razem czas. Do tego jest jeszcze muzyka, pochód ulicami miasta. Na Starym Mieście będziemy korzystać z pogody i z naszej rzeki. Atrakcji będzie dziś dużo, a wieczorem czeka nas jeszcze after w Domu Rektora, więc zabawa pewnie potrwa do rana

 

 

- dodaje Nikola Lubek, studentka ANS.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Juwenalia ( zdjęć 104 )
Dodano: 2024-06-06 | Fot. Dominika Kozłowicz
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ zorientowany
  Czwartek, 06.06

  Niestety, mało u nas tych studentów i nie widać ich w przestrzeni publicznej. Miasto starzeje się i wyludnia w zastraszającym tempie. Jest to szczególnie widoczne od pierwszych lat XXI wieku. Teraz to jeszcze przyśpieszyło. Nie zbudowaliśmy ośrodka akademickiego z prawdziwego zdarzenia. Miasto kształci młodzież dla innych ośrodków. Smutne.

 2. 2
  +2
  ~ Winni
  Czwartek, 06.06

  Rzadzacy miastem od lat.

 3. 3
  --1
  ~ Eg
  Czwartek, 06.06

  Pokolenie narcyzów.

 4. 4
  +2
  ~ Szali
  Piątek, 07.06

  Zdjęcie ANS i plecak VANS mega

 5. 5
  +2
  ~ Wiekowy student
  Piątek, 07.06

  Pozdrawiam wszystkich studentów, bawcie się dobrze i nie słuchajcie bzdur o sobie...jesteście świetnymi, młodymi ludźmi, idźcie z głową do góry i realizujcie swoje marzenia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0021150112152