Piątek, 2.12.2022, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

,,Dbamy i mamy’’. Festyn ekologiczny w SP nr 16

11.10.2022, 09:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
,,Dbamy i mamy’’. Festyn ekologiczny w SP nr 16
Fot. nadesłane

Już od dziesięciu lat idea troski o środowisko przyświeca festynom ekologicznym pod nazwą ,,Dbamy i mamy’’ organizowanym w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu. ,,Jesteśmy odpowiedzialni, dbamy o środowisko, dbamy o zdrowie’’ to podstawowe hasła akcji ekologicznej, które wybrzmiały także i w tym roku.


Jubileuszowy festyn odbył się już w sobotę 8 października 2022r. Akcja jak co roku odbyła się w ramach współpracy z Hipermarketem E. Leclerc. Podczas uroczystości całe rodziny uczestniczyły w konkursie „Rodzina to nasza super moc“. W rywalizacji rodziny przystąpiły do różnych konkurencji o tematyce ekologicznej. Wykonując zadania uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością, sprawnością fizyczną i wiedzą z zakresu ochrony środowiska.  Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Nagrodzeni zostali także zwycięzcy konkursów „Świat barwami z natury” oraz „Kompozycje z darów natury”. 


Podczas festynu odbył się pokaz mody ekologicznej, a uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty. Zgromadzeni goście uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ekologiczne doświadczenia obsługa robotów. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem produkcji odpadów, dlatego społeczność szkolna zgromadziła w tym dniu surowce wtórne, stare telefony komórkowe, laptopy, monety, które zostały przekazane Zakładowi Utylizacji Odpadów. 


Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspaniałą zabawę!


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 11.10

  Fajna zabawa dla dzieciaków.... Brawo.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2383949756622