Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Czytanie to dzika przyjemność. Happening I LO

18.06.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytanie to dzika przyjemność. Happening I LO

Z hasłem „Czytanie to dzika przyjemność” - na ustach i na plakacie – wyszła (15 czerwca), ku mieszkańcom Elbląga, młodzież z I LO. Nie ma piękniejszego zestawienia, jak dobra książka czytana w warunkach piknikowych. Rozłożono więc w Parku Planty koce i uczestnicy happeningu oddali się cichej lekturze swoich ulubionych autorów.


W tym samym czasie kilku licealistów rozdawało - wybranym przechodniom - książkowe prezenty, kryminały autorstwa Agnieszki Pietrzyk. Skąd pomysł akurat na to nazwisko? Wszystko dlatego, że pisarka pochodzi z Elbląga, mieszka i tworzy w naszym mieście, a jednocześnie podbija ogólnopolski rynek wydawniczy swoimi kryminałami. Naprawdę warto sięgnąć po jej powieści!


Napotkani elblążanie sami z entuzjazmem stwierdzali, że sporo czytają i oceniali inicjatywę jako świetną i kreatywną. Do tego okazało się, że dwie "poczęstowane" osoby to dawni absolwenci I LO, co nadawało tym spontanicznym sytuacjom podwójnie przyjemny wymiar. 


Sponsorem happeningu było wydawnictwo „Czwarta Strona”, któremu należą się serdeczne podziękowania za przekazanie kilku egzemplarzy swoich (cudownie pachnących świeżym drukiem) publikacji.


Czerwcowe czytanie w przestrzeni miasta było powrotem uczniów „Słowaka” do – przerwanej przez pandemię - tradycji promowania czytelnictwa poprzez happeningi uliczne. Plan na przyszły rok zakłada większy rozmach akcji, o czym na pewno organizatorzy – z odpowiednim wyprzedzeniem – poinformują wszystkich pasjonatów czytania. Do zobaczenia za rok!

Osoby, które nie znają jeszcze twórczości Agnieszki Pietrzyk, namawiamy, by zajrzeć na Instagram autorki.

 

Małgorzata Krasowska

I LO

 

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Smutne
  Sobota, 18.06

  Tyle młodzieży, a nikt nie czyta encyklik Jana Pawła II

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2349078655243