Wtorek, 4.10.2022, Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Obchody 20-lecia EUH-E. Rektor otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Order Odrodzenia Polski

02.10.2021, 20:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Obchody 20-lecia EUH-E. Rektor otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Order Odrodzenia Polski
fot. Majka Brejdak

Dzisiejsza (2.10.) inauguracja roku akademickiego 2021/2020 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej połączona została z jubileusze 20-lecia istnienia tej placówki. Podczas uroczystości rektorowi Zdzisławowi Dubielli wręczony został Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznawany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Natomiast Złoty Krzyż otrzymała Magdalena Dubiella- Polakowska (prorektor), a Brązowy Krzyż Żaneta Jakimowska (kwestor).

 

Zanim studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie, licznie zgromadzeni goście składali na ręce rektora gratulacje i wyrazy podziwu. - To wielkie wydarzenie nie tylko dla studentów pierwszego roku, ale dla nas, kadry również – zapewniała prorektor ds. kształcenia dr prof. Irena Seredocha. - Dzisiejsza inauguracja jest wyjątkowa.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Senator Bogusława Orzechowska, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Woj. Warmińsko-Mazurskiego Edward Pietrulewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk, Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Dyrektorka Departament Edukacji w Elbląg Małgorzata Sowicka i Burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

Nowy rok akademicki zawsze wiąże się z pewnymi obawami, ale także z nadziejami. Zmagamy się niestety z kolejna falą pandemii koronawirusa, a tak bardzo jednocześnie liczymy na powrót do pełnej normalności (…). 20-lecie państwa uczelni świadczy o jej żywotności i ciągłym rozwoju. Wraz z całą społecznością akademicką świętujemy ten jubileusz mając w pamięci momenty trudne i radosne, myśląc z wdzięcznością o osobach, które zapracowały na jej obecną pozycję, a także snując plany na przyszłość. Jedno jest pewne – już teraz Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna pełni znaczącą rolę na mapie intelektualnej i edukacyjnej Warmii i Mazur i Powiśla

– mówił Artur Chojecki.

 

- Inauguracja roku akademickiego to czas zadumy nad nauką, otaczającym nas świecie, ale również to czas, kiedy przekazujemy informację, że jesteście gotowi do tego, żeby podjąć trud nauki w roku akademickim 2021/2022 – dodał Antoni Czyżyk.

 

Od początku obserwuję prace i rozwój tej uczelni. Uczelnie wyższe to jest duch miasta. To, że istniejecie i pracujecie dopełnia to miasto i robi z niego miasto takie, jakie powinno być. Tu skupia się życie intelektualne

– stwierdził Edward Pietrulewicz.

 

EUH-E oferuje studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia realizowane są na Wydziale Nauk Społecznych (kierunki: pedagogika, psychologia, zarządzanie, pielęgniarstwo, fizjoterapia, administracja, położnictwo, ratownictwo medyczne, bezpieczeństwo wewnętrzne).

Ten szczególny jubileusz skłania do podsumowań i refleksji. (…) Należy podkreślić, że nasza uczelnia jako pierwsza w Elblągu zyskała uprawnienia do kształcenia magistrów. (…) EUH-E wyróżnia się ofertą kierunków medycznych i strukturą dydaktyczną. Jako pierwsi w województwie zaczęliśmy kształcić psychologów. Od 2016 r. realizujemy programy praktyczne

- opowiadał Zdzisław Dubiella.

 

W uznaniu za zasługi na rzecz polskiego społeczeństwa Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył medalami państwowymi trzech pracowników EUH-E. Krzyż Kawalerski Order Odrodzenia Polski otrzymał z rąk Wojewody Zdzisław Dubiella. Natomiast Złoty Krzyż otrzymała Magdalena Dubiella- Polakowska (prorektor), a Brązowy Krzyż Żaneta Jakimowska (kwestor).

 

Rektor uczelni wyróżnił najlepszych studentów, który otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody.

 

Podczas uroczystości wystąpił Chór Cantata.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / 20 lat Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej ( zdjęć 112 )
Dodano: 2021-10-02 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ lucyna
  Sobota, 02.10

  Panowie w togach , kiedy otworzycie Klub Studencki dla swoich studentów .??????

 2. 2
  +5
  ~ Ghd
  Niedziela, 03.10

  Niech zmienia podejscie bo opinie maja naprawde h....

 3. 3
  +1
  ~ Dajcie siana
  Niedziela, 03.10

  Zwijac sie z tego miasta

 4. 4
  +4
  ~ Student
  Niedziela, 03.10

  Jak dobrze ze Trojmiasto blisko, to jedyny plus Elbląga, no ewentualnie emerytura, chyba ze chcemy czegos więcej!

 5. 5
  +5
  ~ Do lucyna
  Niedziela, 03.10

  Albo klub Seniora lub uniwersytet 3 wieku , tu lepiej się sprawdzi

 6. 6
  0
  ~ Unimunit
  Niedziela, 03.10

  A jakie ma znaczenie fakt, że Elbląg leży koło Trójmiasta. Są miasta, które położone są wokół Warszawy i mają z tego tytułu niewielkie korzyści. Najczęściej, zresztą tak jak i w naszym mieście, generalnie stwarza to możliwość zdobycia tam pracy, a w przypadku młodzieży studiów. Zresztą to samo miałby Elbląg, gdyby był pod Warszawą, albo położony w pobliżu Wrocławia czy Krakowa.

 7. 7
  0
  ~ elbinger
  Niedziela, 03.10

  Brawo, dobrze, że uczelnia się rozwija.

 8. 8
  0
  ~ Bezproblemowy
  Niedziela, 03.10

  Proszę, aby przed wstawieniem artykułów na stronę, wpierw je sprawdzić merytorycznie, bo polskie odznaczenie "Order Odrodzenia Polski" ma pięć klas, z czego najniżej jest Krzyż Kawalerski, więc w artykule winna być używana formuła "Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski".

 9. 9
  +2
  ~ Ojejku
  Poniedziałek, 04.10

  Metuzalem, nic więcej...

 10. 10
  0
  ~ józek z UE
  Wtorek, 05.10

  Jak to mówią "Sorbona"

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1235499382019