Czwartek, 26.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

W Polsce brakuje inżynierów!

09.08.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Polsce brakuje inżynierów!

Inżynierowie to obecnie jedna z najbardziej poszukiwanych grup zawodowych w Polsce. Specjaliści rynku pracy podkreślają, że w gospodarce wciąż brakuje osób z wykształceniem technicznym.  
 

W naszym kraju powstaje coraz więcej firm produkcyjnych i usługowych w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja oraz związanych z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Przedsiębiorstwa te mają jednak coraz większe problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych fachowców. Jak podaje ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów: „Magistrowie-inżynierowie w porównaniu do magistrów szybciej znajdują pracę, mają też relatywnie wyższe zarobki”.
 

Studia techniczne w PWSZ w Elblągu

Studia na kierunkach technicznych wymagają od studentów wykorzystania wyobraźni, wiedzy i doświadczenia do projektowania, tworzenia, eksploatacji i usprawnienia użytecznych maszyn, procesów oraz otaczającej nas przestrzeni. Sprzyja temu praktyczne kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz wsparcie ze strony wykładowców-praktyków. Praktyczny profil kształcenia jest ogromnym sukcesem Uczelni, której wizytówką są nowoczesne laboratoria, małe grupy ćwiczeniowe oraz solidne semestralne praktyki zawodowe pod okiem specjalistów.


Długoterminowe praktyki zawodowe są pozytywnie odbierane przez pracodawców regionu elbląskiego. Umożliwiają im przygotowanie potencjalnych pracowników dokładnie na ich potrzeby


– mówi Rektor PWSZ Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się  informatyzację gospodarki oraz naszego życia codziennego, wiodącym kierunkiem elbląskiej PWSZ jest Informatyka. Instytut Informatyki Stosowanej już dwukrotnie otrzymał krajowe wyróżnienie (Nagroda Ministra Rozwoju Regionalnego oraz Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością”) potwierdzające jego wysoki poziom kształcenia. W nowocześnie wyposażonych laboratoriach i pod okiem specjalistów kształcą się studenci: administracji systemów i sieci komputerowych, projektowania baz danych i oprogramowanie użytkowego oraz modelowania 3D w zastosowaniach medycznych, prototypowaniu i mediach interaktywnych. 

Wysokiej rangi fachowcami są również absolwenci Instytutu Politechnicznego PWSZ w Elblągu. W tym roku w ofercie kształcenia Instytutu kandydat znajdzie polecany przez specjalistów kierunek Budownictwo oraz Mechanika i budowa maszyn (technologia i eksploatacja maszyn oraz modelowanie 3D). Instytut Politechniczny może pochwalić się wyjątkowo dobrą współpracą z firmami regionu, co daje możliwość odbycia nie tylko świetnych praktyk, ale również prowadzenia wybranych zajęć w pracowniach przemysłowych np., GE, FLSmidth MAAG Gear czy Metrotest. 

Elbląska PWSZ od kilku lat nagradzana jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”. Celem ministerstwa jest wyróżnienie dobrych publicznych uczelni, które mogą pochwalić się wynikami, jeśli chodzi o zawodowe losy swoich absolwentów. 

Dziś bycie inżynierem jest w cenie. Choć studia inżynierskie do najłatwiejszych nie należą, to jednak dają dużo satysfakcji i ogromne możliwości rozwoju oraz znalezienia dobrze płatnej i ciekawej pracy.

Pełna oferta kierunków studiów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja
 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
ul. Wojska Polskiego 1, 82-300 Elbląg
www.pwsz.elblag.pl
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.18386507034302