Niedziela, 26.06.2022, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA – klasa patronacka MEBLE WÓJCIK

11.06.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA – klasa patronacka MEBLE WÓJCIK

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu dysponuje bogatą ofertą kształcenia zawodowego na poziomie Technikum i Branżowej Szkoły I-go Stopnia. Na szczególną uwagę zasługują klasy patronackie, m.in.:  TECHNIK TECHNOLOGII DREWNA – klasa patronacka MEBLE WÓJCIK

Specjalnie dla Państwa, poprosiliśmy o wypowiedź p. Piotra Wójcika, prezesa firmy MEBLE WÓJCIK. 
 

 1. Czy rynek pracy wciąż czuje niedosyt wykwalifikowanych pracowników branży stolarskiej? 

  Elbląg i okolice to zagłębie przemysłu meblarskiego i popyt na wykwalifikowanych pracowników w tej branży wciąż rośnie. Wybierając kierunek rozwoju zawodowego, warto wziąć pod uwagę właśnie perspektywy późniejszego zatrudnienia w danym regionie.
    
 2. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo objąć patronatem klasę w ZSIŚiU?

  Jako firma Meble Wójcik od ponad 20 lat inwestujemy w edukację zawodową młodzieży. Wierzymy, że jesteśmy w stanie zaoferować młodym ludziom nie tylko wiedzę merytoryczną, którą zdobywają w naszych fabrykach pod okiem fachowców, ale później również stabilne zatrudnienie. Nasze fabryki są zaawansowane technologicznie, zautomatyzowane i dają rzeczywisty pogląd na to, jak może wyglądać nowoczesna produkcja mebli. Myślę, że to ważne, aby młodzież miała dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych i cały czas optymalizowanych procesów produkcyjnych.  
   
 3. Na jakie cechy młodego człowieka, niezbędne do wykonywania zawodu, szczególnie zwracacie Państwo uwagę?

  Przede wszystkim chęć do nauki zawodu. Mamy doświadczenie, że te osoby, które chcą się rozwijać w danym obszarze, radzą sobie najlepiej. Oczywiście jak w każdej pracy ważna jest też sumienność i pracowitość. Te cechy procentują w każdym zawodzie.
   
 4. Czy absolwenci naszej szkoły znajdują u Państwa zatrudnienie i perspektywę dalszego rozwoju?

  Uczniom, którzy dobrze radzą sobie na praktykach, chętnie oferujemy pracę i pozwalamy rozwijać się w strukturach Meble Wójcik. To dla nas bardzo cenni pracownicy bo znają firmę najlepiej. Mamy pracowników, którzy pracują w naszych fabrykach prawie 30 lat i zaczynali właśnie od praktyk zawodowych w szkole.
   
 5. W jaki sposób chcielibyście Państwo zachęcić tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w ZSIŚiU  w zawodzie Technik Technologii Drewna?

  Absolwent kierunku Technik Technologii Drewna zdecydowanie może liczyć, że lokalny rynek pracy w branży meblarskiej zaoferuje mu pracę tuż po zakończeniu edukacji. Jest to jedyna klasa w naszym regionie, która kształci młodych ludzi w tak potrzebnym obecnie zawodzie. Dodatkowo uczniowie mogą podjąć dalszą naukę w kierunku, np. na SGGW w Warszawie w Wydziale Technologii Drewna, z którym to firma Meble Wójcik współpracuje w zakresie staży i praktyk studenckich. Jest to zawód przyszłości, który daje wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej.  


 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.20478987693787