Sobota, 26.11.2022, Imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

TECHNIK ENERGETYK – klasa patronacka ENERGA-OPERATOR SA

02.06.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
TECHNIK ENERGETYK – klasa patronacka ENERGA-OPERATOR SA

ZESPÓŁ SZKÓŁ INŻYNIERII ŚRODOWISKA I USŁUG im. Mikołaja Kopernika w Elblągu dysponuje bogatą ofertą kształcenia zawodowego na poziomie Technikum i Branżowej Szkoły I-go Stopnia. Na szczególną uwagę zasługują klasy patronackie, m.in.: TECHNIK ENERGETYK – klasa patronacka ENERGA-OPERATOR SA


Specjalnie dla Państwa, poprosiliśmy o wypowiedź p. Dariusza Wołukanis, Dyrektora Rejonu Dystrybucji w Elblągu ENERGA-OPERATOR SA

 

 1. Czy rynek pracy wciąż czuje niedosyt wykwalifikowanych pracowników branży energetycznej?
  – Zdecydowanie tak. Likwidacja szkolenia zawodowego oraz otwarcie granic spowodowało, że chętnych do pracy w branży energetycznej jest mało. Praca w zawodzie wymaga ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Praca jest trudna i odpowiedzialna.
   
 2. Dlaczego zdecydowaliście się Państwo objąć patronatem klasę w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług?
  – Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy, wśród przyszłej – potencjalnej kadry inżynieryjno-technicznej jak również pozyskanie absolwentów do pracy w naszej firmie.
   
 3. Jakie korzyści wypływają dla uczniów objętych Państwa opieką?
  – ENERGA-OPERATOR SA nagradza najlepszych uczniów klasy patronackiej, stypendiami. Uczniowie mają również możliwość odbycia praktyki zawodowej oraz stażu w naszej firmie. Organizowane są wycieczki terenowe – Poligon w Bąkowie, GPZ, CDM, RDM. W związku z patronatem wyposażamy laboratoria elektroenergetyczne, dzięki temu uczniowie mogą korzystać z nowego profesjonalnego sprzętu.
   
 4. Na jakie cechy młodego człowieka, niezbędne do wykonywania zawodu, szczególnie zwracacie Państwo uwagę?
  – Pracowitość, sumienność i chęć podnoszenia kwalifikacji. Dobry stan zdrowia. Predyspozycje do pracy w warunkach stresu. Umiejętność podejmowania samodzielnych działań. Brak przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów i do pracy na wysokości.
   
 5. Czy absolwenci ZSIŚIU znajdują u Państwa zatrudnienie i perspektywę dalszego rozwoju?
  – Tak. Występują na organizowanych rozmowach kwalifikacyjnych. Zostają także naszymi pracownikami.
   
 6. Jak jest zorganizowana praktyczna nauka zawodu?
  – Praktyki odbywają się w cyklu miesiąca. Praktykant dostarcza ze szkoły wykaz zagadnień, które szkoła chciałaby zrealizować. Staramy się realizować te zadania, które występują w naszej firmie.
   
 7. W jaki sposób chcielibyście Państwo zachęcić tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do podjęcia nauki w ZSIŚiU w zawodzie Technik Energetyk?
  – Jeśli lubisz ciekawą różnorodną pracę. Jeśli lubisz wyzwania, chcesz podnosić swoje kwalifikacje, lubisz pracę w zespole, to czekamy na Ciebie   

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.22779703140259