Sobota, 16.10.2021, Imieniny: Florentyny, Ambrozego, Gawla
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Dyrektor Ekonomika żegna tegorocznych absolwentów

30.04.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dyrektor Ekonomika żegna tegorocznych absolwentów
           Drodzy Abiturienci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu!Już po raz kolejny dane mi jest żegnać Absolwentów naszej Szkoły i proszę mi wierzyć, zawsze jest to moment doniosły i wzruszający. Niełatwo jest bowiem  rozstawać się z kimś, komu przez kilka lat poświęcało się serce, czas i uwagę. Dziś – zważywszy na okoliczności - jest to wyjątkowo trudne. O ileż przyjemniej byłoby móc spojrzeć w Wasze uśmiechnięte twarze i z dumą podziwiać jak ogromnej zmiany w Waszym życiu byliśmy świadkami. Jednakże zapewniam, iż mimo braku możliwości godnego Was pożegnania podczas uroczystego apelu, z całą pewnością na zawsze zapiszecie się w naszej pamięci oraz na kartach historii Szkoły jako rocznik wyjątkowy.


      Od dzisiaj zaczynacie nowy etap życia, kończycie szkołę średnią. Może warto się zastanowić na ile wykorzystaliście dany Wam tu czas, czy maksymalnie czerpaliście z naszej wiedzy i doświadczenia, czy osiągaliście wyniki, które Was cieszyły… Bez względu na odpowiedź wiem jedno, nikt przed Wami i mam nadzieję nikt już po Was, nie snuje tych refleksji w tak niezwykłych okolicznościach. Uwięzieni w naszych domach stajemy u progu nowego świata. Innego świata, ale czy gorszego? Mam nadzieję, że nie. Głęboko wierzę, że to wbrew pozorom dobre doświadczenie.
 

Co więcej, dla mnie Wasz egzamin maturalny właśnie trwa. Jest to jedyny prawdziwy, praktyczny egzamin, który weryfikuje Waszą dojrzałość, hierarchię wartości, ideałów, aspiracji, a czymże innym jak nie egzaminem dojrzałości jest matura? Dla mnie już go zdaliście, stawiając czoła nowej rzeczywistości, pracując samodzielnie, biorąc udział w lekcjach online, walcząc o swoje. Wiem, że musiało być Wam ciężko. Tym szczerzej więc gratuluję. Wierzę głęboko, że Wy – młodzi, pełni nadziei – znajdziecie w sobie wystarczające pokłady siły, energii i mądrości, by przywrócić równowagę i normalność na tym świecie.

Wielu z Was myśli już zapewne o studiach, o pracy, co bardziej odważni, wybiegają planami jeszcze dalej w przyszłość. I bardzo dobrze. Nie ustawajcie w nadziei, w planowaniu, w marzeniach. Nie dajcie się przytłoczyć zwątpieniu, lękowi i niepewności. Szukajcie w tym doświadczeniu jasnych stron. Niech będzie to dla Was ostatnia i najważniejsza lekcja, jaką Wam damy. 

      Jakkolwiek potoczą się Wasze losy, gdziekolwiek pójdziecie, pamiętajcie proszę skąd wyszliście. Jestem przekonany, że im dalej odejdziecie od chwil spędzonych w szkole, tym częściej będziecie powracać tu pamięcią. Ufam, że z dumą będziecie nosić miano absolwenta Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, a ludzie patrząc na Was będą wiedzieli, że jest ono synonimem mądrości, kultury i ambicji.
 

Szanowni Rodzice!

Dziękujemy za lata współpracy, dziękujemy za wspieranie naszych działań, pomoc w realizacji wielu zadań. Życzymy zadowolenia ze swoich dzieci, radości z ich sukcesów i osiągnięć. Bądźcie troskliwi i opiekuńczy, ale nie bójcie się stawiać im wymagań.

Drodzy Nauczyciele!
 

Także i do Was kieruję słowa mojej ogromnej wdzięczności. Każdego dnia doceniam Wasz trud wkładany w realizowanie zadań szkoły, Wasze zaangażowanie i troskę nie tylko o wyniki naszych uczniów, ale również o kształtowanie ich charakteru i osobowości. Dziękuję za siłę i wytrwałość, za dobre słowo i gotowość służenia pomocą w każdej chwili. Wiem dobrze, że i dla Was ostatnie miesiące były ogromnym wyzwaniem. 

 

Nie zapominajmy również o pracownikach administracji i obsługi, którzy swoją solidną pracą wspierali nas na co dzień, pamiętali o naszych potrzebach i starali się zapewnić przyjazną atmosferę. Im także z całego serca dziękuję.

 


Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu
Jerzy Kawiecki

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.