Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Victoria Wiktorii

17.03.2021, 15:29:22 Rozmiar tekstu: A A A
Victoria Wiktorii
Foto : Wiktoria Trochimiuk , arch. prywatne

Humanistka z drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu Wiktoria Trochimiuk została laureat prestiżowej Olimpiady organizowanej przez Uniwersytet Warszawski.
 

Rozwiń skrót BCU, oznaczający jeden z rodzajów planu filmowego.

Jak nazywamy element rozpoczynający artykuł, często streszczający jego treść, wyeksponowany zwykle pogrubioną czcionką?

Podaj nazwisko osoby, która jako pierwsza skonstruowała mechaniczny kalkulator.

Kto otrzymał Telekamerę w 2020 w kategorii aktorka?
 

Na takie między innymi pytania musieli odpowiedzieć finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Po raz siódmy 12 marca br. odbył się finał Olimpiady Wiedzy o Mediach. Jak co roku organizatorem był Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, a współorganizatorami 15 wyższych uczelni z całego kraju.

Tegoroczny finał przeprowadzony został w formie zdalnej Po napisaniu testu z zakresu wiedzy o mediach zawodnicy uczestniczyli w zdalnych spotkaniach z redaktorami: Robertem Sochą, Maciejem Samcikiem, Marcinem Łukawskim i Piotrem Jaźwińskim. Ci, którzy najlepiej napisali test, wzięli udział w quizie, a ich odpowiedziom przysłuchiwali się pozostali uczestnicy oraz publiczność, gdyż cały finał był transmitowany za pomocą kanału YouTube. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji

- informują organizatorzy.

 

W centralnym finale wśród 150 uczestników z całej Polski wzięły udział 3 uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu: tegoroczna maturzystka Wiktoria Gąsak oraz dwie uczennice klasy drugiej: Edyta Goździejewska i Wiktoria Trochimiuk. Wszystkie z klasy humanistycznej. Sukces osiągnęła Wiktoria Trochimiuk, zostając jednym z 48 laureatów VII Olimpiady Wiedzy o Mediach. Oprócz tytułu licealistka otrzymała cenne nagrody rzeczowe i indeks na jeden z 16 państwowych uniwersytetów.
 

Warto dodać, że uczniowie II LO kolejny raz z sukcesem biorą udział w centralnym finale Olimpiady Wiedzy o Mediach. To już 5 finał elbląskich licealistów z „Jagiellończyka". Zaś laureatami tej interdyscyplinarnej Olimpiady zostało już 4 uczniów II LO.
 

Marek Nowosad

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0789830684662