Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Student PWSZ w Elblągu stypendystą Ministra Edukacji i Nauki

24.02.2021, 14:28:43 Rozmiar tekstu: A A A
Student PWSZ w Elblągu stypendystą Ministra Edukacji i Nauki

Student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu został laureatem stypendium Ministra Edukacji i Nauki na rok akademicki 2020/2021. Stypendia zostały przyznane za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Nagrodzeni otrzymają po 17 tysięcy złotych.

 

22.02.2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało listę osób, które uzyskały stypendium Ministra za znaczące osiągnięcia w nauce, sztuce lub sporcie. Do merytorycznego rozpatrzenia wniosków został powołany zespół doradczy, w skład którego weszli eksperci reprezentujący różne dziedziny nauki i sztuki.  Spośród 890 wniosków z całej Polski, Minister Edukacji i Nauki wyłonił grupę 362 stypendystów. Wśród laureatów znalazł się absolwent Administracji, aktualnie student studiów II stopnia (magisterskich)  na kierunku Studia menadżersko-prawne w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Elblągu – Bartłomiej Wasiak.


- Podstawą do otrzymania stypendium były moje wyjazdy na konferencje ogólnopolskie oraz międzynarodowe, a także publikacje artykułów i rozdziałów w monografiach naukowych wydanych przez wydawnictwa punktowane z listy MNiSW, tj. z wydawnictwa PWSZ w Elblągu oraz FNCE w Poznaniu – mówi Bartłomiej Wasiak. -  Duży wpływ na to, że otrzymałem stypendium Ministra, miało członkostwo w  Studenckim Kole Naukowym SENEKA, gdzie miałem ogromne wsparcie motywacyjne i merytoryczne zarówno od kolegów, jaki i bardzo dobrego opiekuna naukowego – dr. inż. Tomasza Winnickiego.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu kładzie duży nacisk na kształcenie praktyczne oraz rozwój interpersonalny studentów, ich komunikatywność i pracę zespołową. Uczelnia stworzyła w tym celu Centrum Kompetencji Społecznych wraz ze wzmocnieniem laboratoryjnej bazy do prowadzenia badań naukowych i budowy sieci laboratoriów dla studenckich kół naukowych. Absolwenci PWSZ w Elblągu nie tylko są świetnymi fachowcami w poszukiwanych zawodach, ale również charakteryzuje ich wysoka kultura i kreatywność.


- Bardzo ważne jest, aby wybrać kierunek studiów, w którym się dobrze czujemy. Jeśli mamy kontakt ze specjalistami w dziedzinach, które nas ciekawią, to nie mam mowy o trudzie nauki – radzi Bartłomiej Wasiak i dodaje. – Pamiętajcie, że praca, którą poświęcicie w czasie studiów, zwróci się Wam z nawiązką zawodowo, finansowo, a także chętnym otworzy ścieżkę do dalszego kształcenia np. na studiach  doktoranckich.
Rektor i cała społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu gratuluje studentowi.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3370368480682