Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół. Minister: Powrót w ścisłym reżimie sanitarnym

11.01.2021, 19:25:19 Rozmiar tekstu: A A A
18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół. Minister: Powrót w ścisłym reżimie sanitarnym
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Podczas dziesiejszej (11.01.) konferencji prasowej Minister Edukacji Narotowej Przemysław Czarnek zapowiedział uruchomienie nauczania stacjonarnego  w klasach I-III od 18 stycznia. - To jest bardzo ważne - zaznaczył.

 

Zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Po wielu konsultacjach wypracowaliśmy wytyczne dla klas I-III szkół podstawowych. Są to zalecenia  do realizowania wszędzie tam, gdzie jest to możliwe

- podkreślił Przemysław Czarnek.


Jak zapewniał Przemysław Czarnek Ministerstwo Nauki i Edukacji odbyło szereg rozmów z kuratorami oświaty, Radą Konsultacyjną ds. bezpieczeństwa w edukacji, Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Ministerstwem Zdrowia.

 

Powrót uczniów klas I-III do szkół odbędzie się 18 stycznia w ścisłym reżimie sanitarnym. Wytyczne w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już z września 2020 r. Nauczycieli mogą wykonać test PCR, w kierunku wykrycia koronawirusa w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych

- wyjaśniał.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ kkkkkkkkkk
  4 dni temu, Poniedziałek, 11.01

  Powrót w ścisłym reżimie sanitarnym, centra handlowe, które były zamknięte w listopadzie otworzyli też w ścisłym reżimie sanitarnym po czym 28 grudnia je znowu zamknęli. Robią tylko z nas durni.

 2. 2
  +7
  ~ Kręćka dostać
  4 dni temu, Wtorek, 12.01

  Szamotanina to w tę w w tamtą ...

 3. 3
  +1
  ~ Qwertz
  4 dni temu, Wtorek, 12.01

  Decyzja sluszna bo szkoda dzieci i rodziców, jednak patrząc jakie są obostrzenia w innych państwach widać że idzie trzecia fala.

 4. 4
  0
  ~ Głodomór edukacyjny.
  3 dni temu, Wtorek, 12.01

  Zamknięcie szkół na blisko rok, licząc od pierwszego zawieszenia nauki w marcu ub. roku, to największa niewymierna strata spowodowana sytuacją epidemiczną. Proces tzw. nauki zdalnej z rożnych przyczyn nie zdał egzaminu. Dzieci i młodzież szkolna "wypadły z gry", gdyż ten długi czas nieobecnosci fizycznej w szkole praktycznie spowodował, że zapomnieli o swoim uczniowskim statucie. Wszyscy odpowiedzalni za edukację, w tym też rodzice, poszli na łatwiznę, bo uznali, że rzekomo zamknięcie szkół poprawi bezpieczeństwo zdrowotne. Niestety tak nie było, A poza tym co najważniejsze oduczyło młodzież od wewnętrznej dyscypliny i spowodowało odejście od odpowiedzialności i umiejętności zachowania w społeczeństwie. Właśnie egzekwując od nich konieczność właściwego postępowania w zagrożeniu byłaby to najlepsza lekcja wychowania obywatelskiego. A tak będziemy mieli pokolenie stracone, zagubione i niedouczony, a konsekwencji kompletnie nieprzygotowane do życia publicznego i właściwych zachowań społecznych. I w pierwszej kolejności to nie klasy I- III powinny wrócić do normalnego nauczania, a przede wszystkim klasy starsze i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Powstała stąd tragedia oświatowa nie będzie możliwa do naprawy przez najbliższe dziesięciolecia.

 5. 5
  +1
  ~ Obserwator
  3 dni temu, Wtorek, 12.01

  Jeszcze niedawno na maturze siedział ksiądz i leśnik. Rodzoce mówili, że mogą uczyć dzieci sami. Hejtowali wszyscy nauczycieli. Dziś jednak są potrzebni? Przecież dało się żyć bez nich jakiś czas temu, a teraz juz nie? Może czas najwyższy zobaczyć, że jednak jest to ważny zawód mimo wszystkich uprzedzeń. Każdy z nas chodził do szkoły i tak musi być. Każda pseudo reforma, pandemia, etc niszczy niestety system edukacji kosztem dzieci. Za parę lat naprawdę będziemy mieli problem.

 6. 6
  +1
  ~ Nudzą się .
  3 dni temu, Wtorek, 12.01

  Nie że są tak ważni , tylko nie ma co z dzieciakami zrobić .

 7. 7
  0
  ~ Nnmm
  2 dni temu, Środa, 13.01

  Do nudzą się To się nimi zajmij to obowiązek rodzica

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.344899892807