Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie elbląskiego "ekonomika" na poligonie

16.10.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie elbląskiego "ekonomika" na poligonie
Foto; plut. Henryk Żuk

Uczniowie klas drugićh i trzecich Technik - Logistyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, ropoczęli swoje pierwsze zgrupowanie poligonowe w oparciu o obiekty szkoleniowe 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego w Gołdapi.

Po przybyciu do garnizonu zostali zakwaterowani w obiektach koszarowych pułku - sale żołnierskie, łożka wojskowe, koce i pościel i ...15 osób w sali. 15 pażdziernika, punktualnie o godz. 8. 00, po złożeniu meldunku i powitaniu, Dowódca jednostki uroczyście powitał klasy wojskowe w swojej jednostce i życzył owocnego szkolenia, wypoczynku oraz pięknej pogody. To ostanie towarzyszy nam od samego przyjazdu do Gołdapi - reszta  w rękach instruktorów i szkolonych.

Rozpoczęliśmy od zwiedzenia Sali Tradycji jednostki, zapoznaniem się z jej tradycjami i historią oraz wpisem do Księgi Pamiątkowej. Następnie omówiono zasady bezpieczeństwa i zachowania na wypadek różnych alarmów i sytuacji w kompleksie koszarowym i w czasie szkolenia. Dziś jeszcze nasi "logistycy" zapoznali się z podstawowym sprzętem, będacym na wyposażeniu 15. pułku.

Po obiedzie zwiedzamy Gołdap a jutro od rana zajęcia programowe o czym poinformujemy. Uczniowie żyją nadzieją, że tej nocy alarmu nie będzie - jednak kto wie, kto wie....    

 

Zbigniew Tuszyński

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Mammamija
  Czwartek, 17.10

  Jak można zrobić DZIECIOM takie PRANIE MÓZGU??? Nie pytając rodziców, czy uprawnionych? Dyrekcjo szkoły, co będzie następną inicjatywą? WARSZTATY W STRZELANIU DO.....???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.