Sobota, 18.01.2020, Imieniny: Piotr, Malgorzata
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Projekt W.A.T.E.R w SP 11 w Elblągu

04.06.2019, 18:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Projekt W.A.T.E.R w SP 11 w Elblągu

Od 28 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu, przez pięć kolejnych dni, gościli uczniowie i nauczyciele biorący udział w działaniach związanych z projektem „W.A.T.E.R”.

Było to już III międzynarodowe spotkanie projektowe związane z uczeniem się i nauczaniem realizowane ze środków unijnych programu Erasmus+. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice uroczyście przyjęli gości z Katuntsi w Bułgarii i z Curtea de Arges w Rumunii. Przez kilka dni odbywały się wspólne działania trzech szkół. Były doświadczenia związane z tematyką wodną, realizowane zarówno w szkole, jak i w Elbląskim Parku Technologicznym.

Goście i nasi uczniowie mieli także okazję poznać działanie pochylni na Kanale Elbląskim, uczestnicząc w rejsie z Elbląga do Buczyńca. Ponadto pospacerowali po sopockim molo oraz zwiedzili Narodowe Muzeum „Żuraw”, gdzie została im przybliżona historia portu w Gdańsku. Mieli także okazję spotkania się z wielkim astronomem - Mikołajem Kopernikiem, zwiedzając Wzgórze Katedralne we Fromborku. Ostatni dzień wizyty uczniowie z Bułgarii i Rumunii spędzili w polskich rodzinach, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek w ramach „Family Day”, natomiast nauczycielom został przybliżony Zamek Krzyżacki w Malborku.

Projekt „W.A.T.E.R - powszechna analiza poprzez eksperymentalne badania” w ramach programu ERASMUS+, akcji KA229, który zakłada rozwinięcie kompetencji językowych, upowszechnienie wśród lokalnej społeczności wiedzy na temat gospodarowania zasobami wodnymi oraz wzrost wykorzystania metod badawczych i narzędzi TIK, jest realizowany w SP nr 11 w Elblągu od września 2018 roku. To spotkanie były jednocześnie podsumowaniem działań i okazją do poznania Żuław Wiślanych.
 

Magdalena Szyk- Wojtkiewicz, Mirosława Frączyk
Koordynatorzy działań

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.