Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

„Rowerowy Maj” wystartował w Elblągu! "W akcji weźmie udział ponad 2300 uczestników"

07.05.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Rowerowy Maj” wystartował w Elblągu! "W akcji weźmie udział ponad 2300 uczestników"
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Na rowerach, hulajnogach, rolkach czy wrotkach - w taki sposób uczniowie elbląskich szkół i przedszkola Bratek będą docierać na zajęcia przez cały maj w ramach ogólnopolskiej kampanii.

W tym roku w akcji weźmie udział rekordowa liczba ponad 2300 uczestników. Dla najaktywniejszych przewidziane są nagrody indywidualne i klasowe.


Kampania „Rowerowy Maj” zainicjowana została przez Urząd Miejski w Gdańsku a w obecnej edycji weźmie udział 48 miast i gmin. W naszym mieście w akcji wezmą udział uczniowie z 13 szkół oraz dzieci z Przedszkola Bratek.


Każdego  dnia od 6 maja do 31 maja uczestnicy za dojazd na zajęcia otrzymywać będą naklejki, które przykleją do dzienniczka rowerowego i na plakat klasowy. Na zakończenie rywalizacji najaktywniejsi otrzymają nagrody a najaktywniejsza szkoła zdobędzie nagrodę.


Zmagania uczestników można śledzić na stronie .   


Rowerowy Maj to nie tylko zabawa ale także edukacja. W ramach trwania kampanii  w placówkach uczestniczących w akcji odbywają się spotkania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego.


Na zakończenie akcji przewidziany jest Piknik Rowerowy, który odbędzie się 8 czerwca w Bażantarni.

 

Robert Turlej

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Zapytanie
  Wtorek, 07.05

  Kiedy ruszy w Elblągu rower miejski ze stacjami i wypożyczalnią. Czy trzeba naprawdę wszystko urzędnikom i prezydentowi wytykać. To jest chore.

 2. 2
  +2
  ~ wicia
  Wtorek, 07.05

  @Zapytanie ~ a czy prezydent wie na czym polega / szeroko rozumiane / przyjazne miasto dla mieszkańców i osób odwiedzających nasz Elbląg?

 3. 3
  +3
  ~ kiki
  Wtorek, 07.05

  A ile trwało przekonanie prezydenta do akcji „Rowerowy Maj”? O to trzeba zapytać inicjatorów i organizatorów - spoza UM i instytucji miejskich nadzorowanych przez włodarza?

 4. 4
  +2
  ~ ursus
  Środa, 08.05

  ropuch ma to gleboko w dupie bo rowerem nie jezdzi i jezdzic nie bedzie za jego i henka sloniny czasow powstaly najwieksze buble rowerowe w postaci byle jakich drog rowerowych projektowanych i budowanych przez ludzi nie jezdzacych rowerami efektem jest to co mamy . czyli brak drog rowerowych z prawdziwego zdazenia ktorymi nie da sie nigdzie dojechac a juz napewno niie w sposob logiczny i bezpieczny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.