Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Za nami Festiwal Nauk - zobacz zdjęcia

22.03.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Festiwal Nauk - zobacz zdjęcia
fot. Patryk Mamczyński

Wczoraj, 21 marca, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbył się Festiwal Nauk. Uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych wykładach i warsztatach. Szkolne koło teatralne specjalnie na tę okazję przygotowało spektakl pt. "Potyczki słowno-miłosne na wiosnę".

Festiwal Nauk jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez uczniów i nauczycieli z ZSO nr 2 w Elblągu. Każdy uczeń, choć na jeden dzień mógł opuścić szkolną ławkę, by dowiedzieć się czegoś nowego w inny niż zwykle sposób.
 

Od wielu lat w naszej szkole, w pierwszy dzień wiosny, organizujemy festiwal tematyczny. W tym roku jest to Festiwal Słowa, w którym poprzez ćwiczenia, wykłady, warsztaty i prezentacje spędzamy czas inaczej niż zwykle. Przede wszystkim w projekty zaangażowani są uczniowie, dla których taki dzień jest dość atrakcyjny. Dzięki właśnie takim zajęciom możemy w przekazać uczniom wiedzę poprzez zabawę

- wyjaśniała Anna Jurewicz, Dyrektor ZSO nr 2.

W tym roku uczniowie elbląskich szkół mogli wziąć udział w prezentacjach i wykładach dotyczących aktualnych kwestii. Tematy prelekcji były bliskie młodzieży, a były to między innymi: Verlan- slang młodzieżowy, Fake news, Emoji- obraz, słowo, muzyka, Words matter- słowa mają znaczenie.
 

Wraz z uczniami przygotowaliśmy krótką prezentację dotyczącą fake newsów, którym ulegają zarówno dorośli, jak i młodzież. Przybliżyliśmy znaczenie tego pojęcia. Podaliśmy kilka przykładów, kiedy nieprawdziwe informacje wzbudziły panikę. Chcieliśmy też pokazać, w jaki sposób rozpoznać fake newsy, jak zweryfikować wiadomości, które nie są prawdziwe. Myślę, że festiwal nauk jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż młodzież chętnie przygotowuje prezentacje i uczestniczy w tych ciekawych i zabawnych zajęć, które mogą przynieść coś pożytecznego

- mówił Ks. Dr Marek Piedziewicz, nauczyciel ZSO nr 2. 

Oprócz prezentacji prowadzonych przez uczniów szkoły, wykłady prowadzili też nauczyciele i zaproszeni goście. W tym roku prelekcje wygłosili: dr Izabela Seredocha z EUHE w Elbląg pt. „Słowo ma moc”, mgr K.Truszkowska z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr1 w Elblągu pt. „Komunikacja- czy przekazuję innym to, co naprawdę chcę?”, jak również wykładowczyni Uniwersytetu III Wieku i emerytowana nauczycielka II LO mgr Krystyna Sandecka z pt. „Ojczyzna-polszczyzna, czyli fascynacja słowem…”. Jak wskazują organizatorzy, zainteresowanie festiwalem jest bardzo duże, zdarza się, że 21 marca w murach szkoły pojawiają się nie tylko uczniowie, ale również elbląscy mieszkańcy.
 

Uważam, że w szkole należy czasem wyjść z ławek i odejść od tablicy, aby inaczej przekazywać wiedzę. Dlatego takim bardzo dobrym dniem ku temu jest pierwszy dzień wiosny, kiedy to uczniowie z reguły myślą co zrobić, by nie przyjść do szkoły. Staramy się uatrakcyjnić taki dzień, więc co roku poruszamy inne tematy i to się sprawdza, ponieważ w tym roku obchodzimy już 12 edycję tego festiwalu. Przybywają do nas uczniowie z innych szkół i czasami nawet zdarza się, że mieszkańcy Elbląga również uczestniczą w wykładach.

- mówiła Renata Świąder, nauczyciel w ZSO nr 2.

Festiwal Nauk jest przede wszystkim okazją do wspólnego świętowanie wyczekiwanego nadejścia wiosny.

-Festiwal nauk oznacza radość i szczęście połączone z edukacją i nauką, podczas którego staramy się przedstawić niektóre treści na wesoło. W ten dzień bawimy się świetnie i świętujemy wspólnie nadejście wiosny, dzięki czemu możemy pokazać, że oprócz przygotowywania do egzaminów w naszej szkole potrafimy też się śmiać i cieszyć- mówiła Anna Piwowarska, nauczyciel w ZSO nr 2

Ponadto cały festiwal urozmaiciły rozwieszone w szkole słowne rebusy, przy których trzeba było się naprawdę pogłowić.

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Festiwal Nauk w ZSO nr2 ( zdjęć 80 )
Dodano: 2019-03-22 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2220029830933