Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Zagraniczni wolontariusze w SP4

17.01.2019, 09:30:51 Rozmiar tekstu: A A A
Zagraniczni wolontariusze w SP4
fot. nadesłane

Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu, realizując swój edukacyjny projekt Małej Akademii Językowej SP4, nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem AIESEC Polska Uniwersytet Gdański. Dzięki niej od grudnia placówka gości zagranicznych studentów: Raveenę z Indii, Ece z Turcji, Kunala i Jade z Malezji.


Podczas trwającego pobytu w SP4 wolontariusze najpierw doświadczali polskiej gościnności, poznali m.in. lokalne zwyczaje, polską kuchnię, obserwowali prowadzone w szkole zajęcia oraz doświadczyli Świąt Bożego Narodzenia, uczestnicząc w klasowych Wigiliach, później sami zabrali się do ciężkiej pracy. Przez kilka już tygodni, każdego dnia, prowadzą warsztaty kulturowe w klasach w języku angielskim, podczas których przybliżają uczniom „Czwórki” informacje na temat geografii, obyczajów, tradycji i życia codziennego swoich krajów.
 
Wizyta wolontariuszy nie wiąże się wyłącznie z nauką w salach lekcyjnych. Studenci bardzo chętnie integrują się poza szkołą, odwiedzają elbląskie szkoły podstawowe oraz  współpracujące z SP4 przedszkola, gdzie bawiąc, uczą dzieci określonych postaw: szacunku, życzliwości, tolerancji oraz zdolności empatii wobec ludzi o innych przekonaniach i kolorze skóry. Warto odnotować udział Małej Akademii Językowej SP4 w projekcie Erasmus+ Day w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, gdzie podczas spotkań wolontariusze „Czwórki” mogli integrować się z polskimi studentami poprzez przybliżanie kultur oraz narodowych tradycji.


Pozostaje mieć nadzieję, że inicjatywa Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu o nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC będzie impulsem, który zachęci nie tylko młodych ludzi, ale też całą lokalną społeczność do zmiany myślenia na temat własnej przyszłości, do przełamywania nieśmiałości, bycia aktywnym i inwestowania we własny rozwój. Wszyscy powinni bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że otwartość na inne kultury czyni ze świata globalną wioskę, w której każdy może znaleźć swoje miejsce. Bez budowania sztucznych barier i uprzedzeń.
 

 

Radek Dmowski

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0555658340454