Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląg: Co piąty maturzysta oblał egzamin

03.07.2018, 14:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Co piąty maturzysta oblał egzamin

78 procent absolwentów z Elbląga zdało maturę i może już myśleć o wakacjach. Blisko co piąta osoba egzamin dojrzałości oblała. Przed nimi poprawka w sierpniu lub powtórka matury w przyszłym roku.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała dzisiaj wyniki egzaminu maturalnego w województwie warmińsko-mazurskim. Na Warmii i Mazurach do sesji przeprowadzonej w maju przystąpiło 8 885 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów
ogólnokształcących i techników). 77,3 proc. egzamin oblało.

Jak ta statystyka wygląda w Elblągu? Do matury, w 20. elbląskich szkołach, przystąpiło 1031 absolwentów. Zdało ją 78 proc. Znacznie lepiej poszło licealistom. Na 651 osób, które przystąpiły do egzaminu, odsetek sukcesu wyniósł 86 proc. W przypadku absolwentów techników (380 osoby) było to 65 proc.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione 11 września 2018 r.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ po co pisać banały
  Wtorek, 03.07

  To jest rzeczywiście wyczerpująca wiadomość godna tradycji tego portalu - 78% zdało, a 77,3% oblało egzamin maturalny. Z bełkotu nawet fachowiec niewiele zrozumie. Nie chodzi o analizę szykowaną na wrzesień, a o suche dane szkół, przedmiotów, ... Po ujawnieniu "danych" z egzaminów gimnazjalnych i maturalnych wynika obraz miejskiej edukacji - nikt nic nie wie.

 2. 2
  +2
  ~ Majka
  Wtorek, 03.07

  Artykuł bardzo poprawnie napisany w języku polskim w szczególności jeżeli chodzi o podanie % . Mnie uczono że zawsze jest 100 % to jakim cudem osoba pisząca 78 % zdało a 77,3% oblało egzamin ? Może obecnie liczy się inaczej %? Brawo dla osoby piszącej może musi cofnąć się aby jeszcze raz zdać maturę.

 3. 3
  +3
  ~ TB
  Środa, 04.07

  W II LO stuprocentowa zdawalność.

 4. 4
  +1
  ~ Maturka
  Sobota, 07.07

  Zdjęcie sprzed dwóch lat?

 5. 5
  +1
  ~ blebleble
  Niedziela, 22.07

  tragedia-jeśli ktoś się cieszy z tego wyniku no to.... brak słów. A nauczyciele chcą podwyżki-do roboty raczej niech się weźmie towarzystwo. W III LO matura próbna i w jednej z klas 13 osób oblało a nauczyciele?? Cieszą się z wyniku. Ludzie gdzie tu rozum???? Z czego się cieszyć? Przecież za rok szkoła się zakończy i co??? Ci ludzie maja iść do Urzędu Pracy???? Jeśli matura może być zdana tylko dzięki temu, że młodzież chodzi na korepetycje, to po co szkoły?????? Czas przemyśleć to wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.