Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Projekt ZSIŚiU. "Hiszpański staż zawodowy oknem na świat"

30.05.2018, 11:26:44 Rozmiar tekstu: A A A

Projekt mobilności opracowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. M. Kopernika w Elblągu znalazł się na liście ogólnopolskich wyników konkursu Narodowej Agencji Programu ERASMUS+ (akcja 1.–„Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe) i otrzymał dofinansowanie w wysokości 31.344 EURO.

W wyniku realizacji projektu "Hiszpański staż zawodowy oknem na świat" uczniowie kształcący się w zawodach: technik energetyk i dekarz będą odbywać 2-tygodniowy zagraniczny staż zawodowy w hiszpańskiej Sewilli aby uzyskać dodatkowe kwalifikacje zawodowe, językowe, kulturowe i społeczne zgodnie z ideą ECVET (Europejskiego Systemu Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym, który ma służyć zwiększeniu przejrzystości i porównywalności kwalifikacji).

ZSIŚiU od wielu lat pozyskuje środki unijne na  realizację mobilności edukacyjnych w ramach zagranicznych staży zawodowych zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Uczniowie w wybranych do projektu zawodach kształcą się w klasach patronackich (technik energetyk jako klasa patronacka firmy ENERGA OPERATOR SA, natomiast dekarz jako klasa patronacka firmy FAKRO). Dzięki temu, już od pierwszych dni nauki,  mają zapewniony dostęp do nowoczesnych technologii, realizują zajęcia we współpracy z firmami. Otrzymują fundowane przez firmy stypendia.
Tym razem uczniowie, oprócz korzyści płynących z kształcenia się w klasach patronackich dodatkowo uzyskają możliwość realizacji zagranicznego stażu zupełnie za darmo. W ramach realizacji stażu uczniom zostanie zapewnione odpowiednie przygotowanie, podróż, pobyt, zwiedzanie ciekawych zakątków Hiszpanii oraz dodatkowo dla każdego praktykanta kieszonkowe.
 

Czas trwania projektu: 1.IX.2018r.–31.VII.2019r.
Planowany termin wyjazdu stażowego: 17.III.–30.III.2019r.


 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2107770442963