Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie Liceum Plastycznego autorami ozdób na choince w Pałacu Prezydenckim

06.12.2017, 09:20:27 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie Liceum Plastycznego autorami ozdób na choince w Pałacu Prezydenckim

Świąteczny nastrój oficjalnie zapanował w Liceum Plastycznym. A wszystko za sprawą projektu strojenia bożonarodzeniowej choinki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, którego ostateczna realizacja miała miejsce 4 grudnia 2017 r. 

Uczniowie z klas I-III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami mieli szansę reprezentować szkołę i udekorować choinkę ozdobami przygotowywanymi przez ostatnie tygodnie. Od powstania pierwszych szkiców do ich finałowej realizacji na przezroczystych, perłowych czy matowych bombkach upłynęło wiele intensywnych, twórczych godzin. W przygotowanie unikatowych ozdób zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność. 

Liczne zmagania, prace na wysokości, kilka nieszczęśliwie stłuczonych bombek nie przeszkodziło w urzeczywistnieniu celu - stworzenia na potężnym, rozłożystym drzewie wspaniałej, nietuzinkowej dekoracji łączącej w sobie elementy patriotyczne oraz nawiązujące do dziedzictwa narodowego w jego materialnej, architektonicznej formie.  Motywem przewodnim dekoracji choinkowych było bowiem ukazanie Pomników Historii.

Ważne historyczne obiekty, miejsca, które znacząco kształtują poczucie tożsamości narodowej   - opracowane ręcznie na bombkach, dały wyjątkowy efekt dekoracji zróżnicowanej pod względem motywów, a jednocześnie niezwykle spójnej wizualnie.  Powstały również lampiony, które z założenia były oszczędne w formie, ale dzięki temu świetnie eksponowały wykonane na powierzchni kalki szkice, które zostały wpisane w pole o formie okręgu.  Innym typem choinkowych dekoracji były zgeometryzowane, syntetycznie potraktowane, ażurowo wycięte płaszczyznowe elementy, w nowoczesnej formie nawiązujące do historycznego detalu architektonicznego. 

Spotkanie z Pierwszą damą i oficjalną prezentację dekoracji poprzedziła część artystyczna wykonana przez uczniów - śpiewanie kolęd przy żywym akompaniamencie instrumentów. Podniosłego charakteru nadały przeczytane fragmenty Pisma Świętego.  Była również okazja, aby opowiedzieć nieco o atmosferze szkoły, działaniach, które podejmuje każdego dnia i życiu społeczności Liceum Plastycznego. 

Po występie i wręczeniu pamiątkowych upominków przeznaczonych dla Prezydenckiej Pary, uczniowie mieli okazję bezpośrednio porozmawiać o projekcie choinki z Panią Prezydentową, co z pewnością było niezapomnianym doświadczeniem. Pani Prezydentowa była żywo zainteresowana procesem powstawania ozdób, ale również tokiem nauki w Liceum Plastycznym czy planami uczniów na przyszłość. 

Aleksandra Sowińska, kl III, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

Bardzo dziękujemy firmie Energa Oświetlenie oraz Panu Staroście Elbląskiemu Maciejowi Romanowskiemu za pomoc i wsparcie w realizacji zadania.
Producentowi Szkła Doroszko dziękujemy za wspomaganie merytoryczne i dzielenie sie doświadczeniem w wykonywaniu ozdób. 
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Wyborca
  Środa, 06.12

  Choinka powinna być przystrojona w Konstytucję żeby zaczął przestrzegać prawa.A dla młodzieży warto szukać innych wzorów. Trochę wstyd i warto to przemyśleć Pani Dyrektor.

 2. 2
  --8
  ~ do wyborca
  Środa, 06.12

  a ty kto? klakier jurka wcisly? ta nienawisc do PISu juz wam calkiem mozgi zezarla. Nie wiem czy jakis psychiatra bedzie w stanie was uratowac.

 3. 3
  +8
  ~ kitek
  Środa, 06.12

  Zdolna młodzież

 4. 4
  --4
  ~ zez
  Środa, 06.12

  wizyta w tym miejscu to teraz raczej obciach ,a nie powód do dumy dla przyszlych plastykow

 5. 5
  --1
  ~ Ursus
  Środa, 06.12

  Obciachem to by było stroić choinkę dla tego agenta WSI szczynukowicza i jego żony chipopotamicy. Obecnie to powód do dumy. Bravo plastycy że szkoły z gronowa. Świetna robota. Nie przejmujcie się jadowitymi folksdojczami z PO i komuchami z KOD. Ujadają jak świnie bo są odrywania od koryta.

 6. 6
  +2
  ~ Elo
  Czwartek, 07.12

  Tak trzymajcie fajnie że słychać o was w Polsce

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.