Niedziela, 28.02.2021, Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Zagraniczni studenci ponownie w PWSZ w Elblągu

11.10.2017, 08:59:52 Rozmiar tekstu: A A A

W 2017 roku Program Erasmus+ obchodzi swoje 30-lecie istnienia. Elbląska PWSZ do programu przystąpiła w 2005 roku, uzyskując Europejską Kartę Erasmusa, która uprawnia ją do realizowania wyjazdów w ramach programu. Co roku ponad 40 studentów odbywa zagraniczne studia lub praktyki. Z programu Erasmus+ korzystają również nauczyciele i pracownicy administracji poprzez udział w wyjazdach szkoleniowych i naukowych na terenie całej Europy. Jako partner europejski Programu, Uczelnia corocznie gości studentów i nauczycieli z  uczelni partnerskich.

W 20. jubileuszowej inauguracji roku akademickiego 2017/18 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu udział wzięło 12-stu studentów z sześciu uczelni zagranicznych: Universidad de Oviedo (Hiszpania), Politecnico de Leiria (Portugalia), Firat University (Turcja), Pamukkale University (Turcja), Universidad de Castilla-La Mancha (Hiszpania), Kirklareli University (Turcja). W semestrze zimowym obcokrajowcy będą uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Instytut Politechniczny na kierunku Mechanika i budowa maszyn, Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego na kierunku Informatyka, Instytut Ekonomiczny na kierunku Ekonomia oraz Instytut Pedagogiczno-Językowy na kierunkach Pedagogika i Filologia angielska.
 „Jesteśmy zauroczeni Polską. Planujemy jak najlepiej wykorzystać nasz pobyt w tym kraju. Poza studiowaniem chcemy zwiedzić jak najwięcej miejsc oraz poznać waszą historię i kulturę”- mówi Pablo Rodrigo Vega z Universidad de Oviedo w Hiszpanii.
Obecnie w ramach Programu Erasmus+ Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu posiada 27 umów bilateralnych z uczelniami z dziesięciu krajów europejskich oraz 15 umów partnerskich z firmami, które przyjmują naszych studentów na praktyki zagraniczne.

Warto też wspomnieć, że od 11 lat Uczelnia współpracuje z Walter-Eucken-Schule z Karlsruhe w Niemczech, co każdego roku owocuje wizytą kilkunastoosobowej grupy studentów niemieckich, którzy odbywają szkolenia informatyczne.

Realizowany przez uczelnię projekt (jedyną elbląską uczelnię w Programie Erasmus+) przynosi wiele korzyści zarówno dla PWSZ-tki jak i dla miasta poprzez promocję jego walorów historycznych, przyrodniczych i turystycznych. Goszczący w murach Uczelni obcokrajowcy, angażują się w spotkania o charakterze kulturoznawczym i językowym  organizowane  w szkołach średnich, podstawowych oraz Akademii  Dziecięcej przy PWSZ w Elblągu. Realizacja projektu promuje system edukacji i kształcenia wyższego w Polsce, przybliża uczestnikom zagranicznym poziom rozwoju gospodarczego kraju, w przypadku kursów języka polskiego-upowszechnia jego znajomość.

Dotychczasowa współpraca międzynarodowa zdecydowanie wzmacnia pozycję PWSZ w Elblągu na rynku polskich uczelni, co przekłada się na wysoką pozycję rankingową w zakresie mobilności. Motywuje całą społeczność akademicką do podejmowania nowych działań na rzecz rozwoju uczelni. Dalszy udział w Programie umożliwi Uczelni umocnienie procesu internacjonalizacji.


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1124150753021