Piątek, 2.12.2022, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Nowoczesne szkolnictwo zawodowe priorytetem Elbląga?

06.08.2017, 07:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
Nowoczesne szkolnictwo zawodowe priorytetem Elbląga?

Ponad 3,2 mln złotych będzie kosztował kolejny etap rozbudowy Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Prawie 2,7 mln złotych na ten cel Prezydent Witold Wróblewski chce pozyskać z funduszy unijnych. Właśnie złożony został wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

- „Projekt jest kontynuacją rozbudowy infrastruktury Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu. Przypomnę, że w listopadzie ubiegłego roku złożyliśmy  projekt dotyczący I etapu, który obejmował rozbudowę CKP o pracownie:  odlewniczą z kuźnią i energii odnawialnej. Otrzymaliśmy prawie 3 mln złotych dofinansowania na ten cel. Obecnie  trwają procedury przetargowe na wykonawcę robót budowlanych. II etap rozbudowy CKP natomiast obejmuje budowę oraz wyposażenie w nowoczesne narzędzia dydaktyczne kolejnych dwóch pracowni praktycznej nauki zawodu, mianowicie pracowni stolarsko-ciesielskiej i budowlanej” – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Przygotowany projekt wspiera przed wszystkim szkoły zawodowe kształcące w wyżej wymienionych kierunkach, tj. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespół Szkół Technicznych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego nr 1 (uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w CKP uczą się zawodu tapicera), Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych oraz osoby dorosłe realizujące w CKP kwalifikacyjne kursy zawodowe.

W pracowni stolarsko-ciesielskiej uczyć się będą przyszli stolarze, cieśle, technicy technologii drewna i tapicerzy. W budowlanej odbywać się będą zajęcia praktycznej nauki zawodu: technik robót wykończeniowych w budownictwie, dekarz, betoniarz-zbrojarz, murarz-tynkarz, monter konstrukcji budowlanych, technik budownictwa, monter sieci i instalacji sanitarnych, technik inżynierii sanitarnej, technik budowy dróg. W pracowni odbywać się będzie również część praktycznej nauki zawodu dla kierunków: technik energetyk, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Szacunkowa wartość projektu to 3 242 095,42 zł, z czego 2 687 697,10 zł pochodzić ma funduszy unijnych.

Projekt jest kolejnym elementem tworzonego, ponadpowiatowego centrum koordynacji systemu szkolnictwa zawodowego – ECEZ. Celem Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej jest stworzenie lepszych warunków kształcenia zawodowego i dostosowywanie kierunków kształcenia zawodowego do realnych potrzeb lokalnych pracodawców.


UM Elbląg
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ pampi - ZAWADA
  Niedziela, 06.08

  " Nowoczesne szkolnictwo zawodowe priorytetem Elbląga? " właściwy kierunek . Co prawda , powinien być wdrażany już kilka lat temu . To , jaki jest brak firm np : do prostych prac budowlanych w regionie , przechodzi ludzkie pojęcie . Bezrobocie w warmińsko - mazurskim to fikcja , niestety płace ..to dalej upokarzanie, wykorzystanie pracownika . Śmiało dalej można podnosić najniższą krajową , bo lament pracodawców jest wyolbrzymiony i nieuzasadniony . Chyba , że komuś jest wiecznie mało ... *

 2. 2
  +1
  ~ hahah3
  Niedziela, 06.08

  Priorytetem powinny byc ZAKLADY PRACY, ktore zatrudnia w przyszlosci tych pseudo technikow z CKP... Nie kumasz wladzo?

 3. 3
  --1
  ~ eWA ...........
  Poniedziałek, 07.08

  ZNISZCZYLI A DZIŚ UDAJĄ ŻE CHCĄ ODBUDOWAĆ , ŻENADA .............

 4. 4
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 07.08

  Jestem za ale na doszkolenia w tych szkołach powinno być oddelegowanych wielu urzędników zwłaszcza ze szczebla kierowniczego, którzy swoje stanowiska zajmują przez zasiedzenie !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1935329437256