Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Uczniowie mogą już odetchnąć z ulgą. Za nami Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego

23.06.2017, 21:40:56 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie mogą już odetchnąć z ulgą. Za nami Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego
Fot. Ryszard Biel

Koniec sprawdzianów, klasówek, przepytywań. Nadszedł czas, by cieszyć się z dwóch miesięcy błogiego lenistwa. Dziś, 23 czerwca,  w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, w którym uczestniczyły również przedstawiciele władz miasta.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, jako jedyna szkoła w województwie warmińsko-mazurskim, otrzymała tytuł „Lidera Edukacji Zawodowej”. Przyznało go Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dziś wraz z uczniami ZSIŚi  rok szkolny pożegnał Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga. Podczas swojego wystąpienia zdradził, że nasze miasto otrzyma prawie 9 mln zł dofinansowania na rozwój szkolnictwa zawodowego.
 

Rozwój szkolnictwa zawodowego i dostosowanie go pod potrzeby lokalnego rynku pracy to jeden z moich priorytetów. Od roku trwały intensywne przygotowania do powstania Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej. Dzięki pozyskanym funduszom unijnym   staje się ono faktem. W kwietniu pozyskaliśmy prawie 3 mln złotych na rozbudowę Centrum Kształcenia Praktycznego, dziś   podpisaliśmy z Marszałkiem umowę na prawie 9 mln złotych dofinansowania dwóch projektów. Środki te wykorzystane zostaną między innymi na doposażanie i stworzenie nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz na szkolenia zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Kolejne wnioski są przygotowywane. Bardzo się cieszę, że Elbląg staje się liderem w budowaniu nowoczesnego systemu szkolnictwa zawodowego nie tylko w województwie, ale również w kraju

– podkreślił Witold Wróblewski.

Podczas uroczystości nie zabrakło wyróżnień. Doceniono zarówno uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, jak i dyrektorów elbląskich szkół.


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego ( zdjęć 56 )
Dodano: 2017-06-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ masakraaaa
  Niedziela, 25.06

  im bardziej koslawe grube giry tym krótsza spódnica

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.530189037323