Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mrówa” za nami

01.03.2017, 08:43:03 Rozmiar tekstu: A A A
VII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mrówa” za nami
fot. nadesłane

W sobotę 25 lutego uczniowie trzecich klas szkół podstawowych z Elbląga i z powiatu elbląskiego sprawdzali swoją wiedzę matematyczną. W tym roku w konkursie brały udział zespoły z elbląskich szkół (nr 4, 9, 11, 12, 14, 16, 18), z Niepublicznej Szkoły Podstawowej EUH-E, Stowarzyszenia Szkół Katolickich oraz z powiatu elbląskiego (SP z Łęcza, Gronowa Elbląskiego, Młynar i Jegłownika). 

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: 

Bożena Strawa-Cieślak – wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu

Agata Urbańska – konsultant WMODN

Małgorzata Wołk – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu 

Danuta Burnos – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkół nr 2 w Elblągu

 

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga – Witolda Wróblewskiego. Z ramienia Prezydenta w trakcie konkursu była obecna pani Beata Nosewicz Kierownik Referatu Edukacji w Departamencie Edukacji i Sportu.

 

W pierwszej części konkursu trzyosobowe drużyny mierzyły się w ośmiu zadaniach zespołowych. Ten etap pozwolił nam wyłonić trzy drużyny, które znalazły się na podium :

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 18

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 4

 

Następnie dzieci wraz ze swoimi opiekunami udały się na pyszny poczęstunek przygotowany w świetlicy szkolnej, żeby nabrać sił przed kolejnym etapem konkursu - tym razem indywidualnym. Każdy uczestnik konkursu rozwiązywał test matematyczny. Po raz trzeci w historii konkursu „Mrówa”, Mistrz Matematyki uzyskał maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia.

Tytuł Mistrza Matematyki zdobyła Aleksandra Roślik reprezentująca Szkołę Podstawową nr 9.

Po zmaganiach intelektualnych nadszedł czas na rozrywkę i w tej części imprezy uczestnicy konkursu mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego przygotowanego przez klasę IIIC pod opieką pani Marysi Borzęckiej.

 

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji mBank, Wydawnictwu Logi, WMODN oraz Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 2 w Elblągu uczestnicy konkursu matematycznego otrzymali wiele atrakcyjnych nagród.

 

Zarówno dzieci biorące udział w konkursie, jak i ich opiekunowie opuszczali mury naszej szkoły zadowoleni, o czym świadczą ich wypowiedzi.

 

„Bardzo mi się podobało. Konkurs przebiegał sprawnie. Konkurencje przeprowadzone rzetelnie. Nie czuło się spięcia – była przyjazna atmosfera. Świetnie, że była przerwa w trakcie konkursu, kiedy dzieci miały poczęstunek.”

Edyta Rożek

Szkoła Podstawowa Młynary

 

„Bardzo podoba mi się organizacja konkursu. Widać w niej wiele miesięcy ciężkiej pracy nauczycieli. Wszystko jest bardzo przemyślane. Fajnie, że dzieci mają frajdę i cieszą się z takich konkursów. Przygotowane nagrody dają wiele radości i satysfakcji.”

Aleksandra Jarmoła

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

 

„Jestem pozytywnie zaskoczona organizacją konkursu. Cała oprawa i przeprowadzenie na wysokim poziomie. Miła atmosfera, ciepłe przyjęcie, wszystko dobrze zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Nagrody bardzo ciekawe, wpływające na dalszy rozwój zdolności matematycznych moich uczniów”

Anna Nawrocka

Szkoła Podstawowa nr 18 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom, za to, że w piękny, słoneczny, sobotni dzień odwiedzili naszą szkołę, żeby sprawdzić swoją wiedzę z matematyki, uczestnicząc w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mrówa”.
 

Organizatorzy: 

Henryka Mackiewicz

Alicja Smukowska

Anna Bukowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3963470458984