Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Szkoła trzech prezydentów

28.09.2016, 10:58:24 Rozmiar tekstu: A A A
Szkoła trzech prezydentów
fot. nadesłane

Elbląska Szkoła Podstawowa nr 4 może poszczycić się nie tylko pięknym, monumentalnym i zabytkowym budynkiem, zagospodarowanym terenem zielonym, „Orlikiem” i ścieżką przyrodniczą  z rzadkimi pomnikami przyrody, ale także wyjątkowymi absolwentami. 

 

Od 1946 r. do szkoły uczęszczało  ponad  9 tys. uczniów. Są wśród nich aż trzej byli elbląscy prezydenci: Marek Pruszak, Grzegorz Nowaczyk i Artur Zieliński. Obecny Przewodniczący Rady Miasta – M. Pruszak uczniem  SP 4 był w latach 1969 -1977. Jego wychowawczynią od klasy I była pani Świerczewska. Pan Pruszak wspomina, że najbardziej lubił lekcje przyrody i język polski z panią Zaczek. Drugi elbląski wiceprezydent z lat 2010 – 2013 - Grzegorz Nowaczyk do SP 4 zaczął chodzić od klasy piątej w roku szkolnym 1977/1978. Szkołę ukończył w roku 1981. Najmłodszy z trójki absolwentów – Artur Zieliński rozpoczął naukę w kl. I a w roku szk. 1975/1976, a klasę ósmą ukończył w roku szkolnym 1982/1983. Dyrektorem SP4 w czasach nauki znanych absolwentów był Henryk Stella –najdłużej urzędujący dotychczas dyrektor tej szkoły (11 lat + 2 lata jako wicedyrektor). Pan Henryk Stella był wymagającym, ale szanowanym przez uczniów matematykiem. Dziś odpoczywa na zasłużonej emeryturze i nadal utrzymuje kontakty ze szkołą. 

 

Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie raz usłyszymy o kolejnych, sławnych  wychowankach dziś 70-letniej „Czwórki”.
 

Elżbieta Frąckiewicz - Schibowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6899840831757