Piątek, 23.07.2021, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

"Jest to dzień historyczny zarówno dla naszej szkoły, jak i dla miasta". Zobacz zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego ZSG

01.09.2015, 12:50:26 Rozmiar tekstu: A A A
"Jest to dzień historyczny zarówno dla naszej szkoły, jak i dla miasta". Zobacz zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego ZSG
fot. Rafał Kadłubowski

- 1 września, od 70 lat w Polsce, to data rozpoczęcie roku szkolnego. Nie zawsze jednak tak było, że młodzież w waszym wieku mogła rozpocząć naukę. 1 września, 76 lat temu, wybuchła II Wojna Światowa, która w swoich skutkach dla ludzkości była niezwykle okrutna. Musimy pamiętać o tych, którzy walczyli o naszą wolność – mówiła Maria Dobosz, dyrektorka Zespołu Szkół Gospodarczych, w którym dziś odbyła się uroczystość miejskiego rozpoczęcia roku szkolnego.

Nowy rok szkolny w ZSG rozpoczęło 612 uczniów i słuchaczy.

Jest to dzień historyczny zarówno dla naszej szkoły, jak i dla miasta. W dniu dzisiejszy przyłączyła do tej szkoły młodzież, która do tej pory pobierała naukę w Zespole Szkół Turystyczno-Hotelaskich w Elblągu. Władze miasta rozpoczęły proces ubranżawiania szkół zawodowych. Jesteśmy tego pierwszym przykładem

– stwierdziła Maria Dobosz.

Na boisku Zespołu Szkół Gospodarczych, oprócz uczniów i grona pedagogicznego zjawił się także Prezydent Elbląga - Witold Wróblewski, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki - Edward Pietrulewicz, kierownik edukacji w Departamencie Edukacji, Sportu i Turystyki – Małgorzata Sowicka, Gerard Przybylski - Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Małgorzata Wesołowska – z Międzyzakładowej Komisji Oświaty Solidarność.

- Myślę, że wypoczęliście przez okres wakacji i z nowymi siłami rozpoczniecie ten nowy rok szkolny – mówił Witold Wróblewski. - Chciałbym wam życzyć  dobrego samozaparcia w osiąganiu jak najlepszych wyników w nauce, aby ta szkoła, która ma wielkie tradycje w naszym mieście była tym miejscem, w którym będziecie realizować swoje pasje.

Głos zabrał również Gerard Przybylski. - Żeby były sukcesy musicie korzystać z wiedzy waszych pedagogów – podkreślił. - Pracownikom oświaty życzę zadowolenia z pracy, które będzie też związane z gratyfikacją.

Po złożeniu ślubowania przez pierwszoklasistów dyrektorka ZSG zwróciła się do uczniów przypominając zasady, jakimi kieruje się placówka. - Najwyższą wartością jest człowiek, jego godność i o to was proszę, byśmy tą godność człowieka szanowali, bez względu na to czy jesteśmy uczniami klasy pierwszej czy czwartek – zaznaczyła Maria Dobosz.

Przypomnijmy, że w sumie w elbląskich przedszkolach i szkołach naukę rozpoczynają dziś 17 tys. 925 osoby . - Planowana liczba dzieci w przedszkolach publicznych – 2278, w szkołach podstawowych – 6785, w gimnazjach – 2853, w szkołach ponadgimnazjalnych – 5472, w ośrodkach szkolno - wychowawczych – 357 – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM.

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Rozpoczęcie roku szkolnego ( zdjęć 18 )
Dodano: 2015-09-01 | fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 01.09

  I zaczęło się również dla nas mieszkających przy tej szkole już naokoło bloku było pełno petów .A to dopiero był pierwszy dzień a co będzie dalej przy takiej ilości uczniów !!!A pani dyrektor znowu będzie bezradna jak w latach ubiegłych

 2. 2
  0
  ~ Bronek K.
  Środa, 02.09

  wystarczy zmienić pracę wziąć kredyt i kupić gdzie indziej mieszkanie

 3. 3
  0
  ~ mieszkanka
  Środa, 02.09

  Bronek sam sobie weż kredyt . Jeśli ta młodzież slubuje godnie reprezentować swoją szkołę to właśnie widać po ich zachowaniu a dyrekcja to bagatelizuje.Jeśli się nie umieją zachować to powinno się ich przenieść na pastwisko.Już dzisiaj zały chodnik był zaśmiecony petami i tak mamy przez 10 miesięcy w roku.

 4. 4
  0
  ~ malgorzata s.
  Piątek, 04.09

  a ten Przybylski to zawsze trzyma władzy palec w d...e

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.