Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Akademia Przyszłości dobiegła końca

17.06.2009, 00:02:00 Rozmiar tekstu: A A A
Akademia Przyszłości dobiegła końca

W poniedziałek, 15 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Akademia Przyszłości”, realizowanego od sierpnia 2008 r. przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu. W projekcie udział wzięło 588 uczniów klas 4-6 z 13 szkół podstawowych.

W projekcie brali udział uczniowie - osiągający słabe wyniki w nauce oraz posiadający trudności w uczeniu się – z 4 elbląskich podstawówek tj. szkoły nr 4, 8, 19, 23 oraz ze szkół podstawowych z Żurawca, Milejewa, Zwierzna, Nowakowa, Tolkmicka, Pogrodzia, Gronowa Elbląskiego, Pomorskiej Wsi i Rychlik.

Zajęcia pozalekcyjne

W ramach projektu w każdej szkole zrealizowano 54-godzinne bloki zajęć pozalekcyjnych w 4 blokach tematycznych: matematyka, informatyka, język angielski, edukacja przyrodniczo – ekologiczna. Zajęcia prowadzili nauczyciele, którzy ukończyli szkolenie z zakresu nowoczesnych metod i technik nauczania i uczenia się, przygotowane przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli TPD.

- Ukończenie szkolenia przez nauczycieli było pierwszym ważnym krokiem w realizacji celów projektu – mówi Łukasz Dembiński, dyrektor biura TPD w Elblągu. Poznali oni metody i techniki prowadzenia zajęć w sposób aktywizujący twórczą aktywność uczniów i optymalnie wykorzystujący możliwości ich umysłu. Przekazaliśmy im wskazówki, jak organizować zajęcia, by maksymalnie wykorzystać możliwości ucznia, jednocześnie dbając o to, by nauka była przyjemnością.

Zajęcia pozalekcyjne realizowane były przez 52 nauczycieli w okresie od października 2008 do czerwca 2009. Odbywały się one w małych grupach, maksymalnie 12-osobowych w wymiarze 6h miesięcznie. Łącznie zrealizowano 2808 godzin zajęć.

Jak mówi Urszula Zajko-Olejniczek, kierownik projektu, udało się osiągnąć założone efekty.  Wyniki ewaluacji pokazują, że uczniowie uzyskali wyższe oceny na koniec roku szkolnego. Zaczęli też lepiej funkcjonować w roli ucznia, mając na uwadze nie tylko wyniki w nauce, ale również motywację do zdobywania wiedzy i kontakty z rówieśnikami. Cieszy nas bardzo fakt, że zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bardzo pozytywnie odebrali projekt i chcieliby, żeby był on kontynuowany w przyszłym roku szkolnym.

Łączny koszt projektu wyniósł ponad pół miliona złotych. Z jego budżetu sfinansowane zostały zarobki nauczycieli, realizujących zajęcia, zakup atrakcyjnych pomocy dydaktycznych i warsztatowych do szkół, biorących udział w projekcie oraz bogato wyposażone teczki dla uczniów.

Projekt „Akademia Przyszłości” finansowany był przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 9 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.