Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Studia magisterskie na Wydziale Administracji EUH-E

03.06.2009, 15:21:37 Rozmiar tekstu: A A A
Studia magisterskie na Wydziale Administracji EUH-E

21 maja maja br. Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej podjęło uchwałę o możliwości prowadzenia studiów II stopnia na Wydziale Administracji Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Jest to już trzeci wydział obok Pedagogiki i Nauki o Zdrowiu, na którym studenci mają możliwość uzyskania tytułu magistra. Ponadto uczelnia ma w planach ubieganie się o możliwość kształcenia na studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna została powołana na mocy decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej w październiku 2001 roku jako niepaństwowa uczelnia zawodowa. W 2004 roku uczelnia została przekształcona w niepaństwową szkołę wyższą z uprawnieniami magisterskimi, działającą na podstawie ustawy z dnia12 września 1990 roku o szkolnictwie wyższym.

W uczelni funkcjonują cztery wydziały: Wydział Pedagogiki, Wydział Administracji, Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Nauk o Zdrowiu, kształcące zgodnie z posiadanymi uprawnieniami i oferujące atrakcyjne kierunki kształcenia i specjalności. Doceniła to Państwowa Komisja Akredytacyjna. Wszystkie kontrolowane przez nią kierunki uzyskały ocenę pozytywną, co oznacza, że EUH-E spełnia wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne, a poziom prowadzonych studiów w pełni odpowiada kryteriom jakościowym.

Administracja to nasz kierunek strategiczny. W 2008 roku oceniono nie tylko pozytywnie samą koncepcję kształcenia, ale także bazę dydaktyczną – mówiła rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej prof. Magdalena Dubiella-Polakowska. - Naszym atutem jest zgromadzenie bardzo dobrej kadry naukowej i jest to powód do dumy i nadaje rangę naszej uczelni. Będziemy robić wszystko, aby w przyszłości ubiegać się o możliwość prowadzenia studiów doktoranckich (III stopnia). Baza dydaktyczna, kadra naukowa oraz publikacje pozwalają nam na to – dodała Pani rektor.

Perspektywa zawodowa


-Chcemy wykształcić magistrów administracji, którzy będą pracować w administracji elektronicznej, zinternetyzowanej. 90 % spraw administracyjnych będzie wykonywanych za pomocą internetu, będziemy posiadali ścieżkę typu podpisu elektronicznego – mówił prof. zw. dr had. Andrzej Sylwestrzak Dziekan Wydziału Administracji.

Wydawnictwo EUH-E

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna posiada własne wydawnictwo, które zajmuje się publikacją podręczników, skryptów oraz opracowań naukowych. Autorami podręczników są pracownicy naukowo-dydaktyczni EUH-E, a także wybitni praktycy. Nakładem wydawnictwa publikowany jest również rocznik naukowy EUH-E „Acta Elbingensia”, w którym swoje artykuły publikują: pracownicy naukowo-dydaktyczni EUH-E jak również zagranicznych szkół wyższych i ośrodków naukowych z którymi nasza uczelnia współpracuje oraz studenci.

Współpraca z zagranicznymi uczelniami

EUH-E współpracuje z licznymi zagranicznymi partnerami, głównie uczelniami i ośrodkami naukowymi, realizując wspólnie przedsięwzięcie oraz prowadząc wymianę studentów w ramach programu ERASMUS I SOKRATES.
Do zagranicznych partnerów EUH-E należą m.in.:

- Międzynarodowy Uniwersytet w Moskwie Filia w Kaliningradzie

- Bałtycka Państwowa Akademia Floty Rybackiej w Kaliningradzie

- Elly-Heuss-Knapp-Schule w Neumunster

- Fachhochschule w Eberswalde

- Universite Laval w Quebec

- Politechnika w Turku

- Uniwersytet w Turku

Chór Cantata

Chór kameralny „Cantata” od 2003 roku działa pod patronatem EUH-E. Chór uświetnia swoim śpiewem uroczystości uczelni oraz bierze z powodzeniem udział w koncertach i festiwalach zarówno w kraju jak i za granicą, reprezentując nie tylko uczelnię, ale także nasze miasto i region. Chór ma na swoim koncie wiele sukcesów: m.in. srebrny i brązowy medal na Międzynarodowym Festiwalu Mundi Cantat w Ołomuńcu w Czechach. Ponadto w 2005 roku chór otrzymał Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego podczas  I Festiwalu Chórów i Orkiestr Dętych „O Warmio Moja Miła” w Olsztynie za szczególne osiągnięcia artystyczne. Efektem trudu włożonego w rozwój chóru, profesjonalizm i twórcze zaangażowanie dyrygenta Pana dr hab. Waldemara Górskiego jest ogromne uznanie środowiska akademickiego i lokalnego.

EUH-E kształci studentów na 4 wydziałach

Wydział Pedagogiki (kierunek pedagogika)– studia I i II stopnia

Na kierunku pedagogiki dostępne są następujące specjalności: Pedagogika resocjalizacyjna oraz Pedagogika opiekuńcza z pracą socjalną.

Wydział Nauki o Zdrowiu

Na tym wydziale dostępne są następujące kierunki:

- Pielęgniarstwo: studia I i II stopnia
- Ratownictwo medyczne – studia I stopnia
- Fizjoterapia – studia I stopnia (w planach możliwość kształcenia na studiach II stopnia)

Wydział Administracji (kierunke administracja) - studia I i II stopnia

Na kierunku administracja dostępne są następujące specjalności: Administracja Europejska, Administracja Publiczna, Administracja Samorządowa, Planowanie i Zagospodarowanie Przestrzenne.

Wydział Nauk Ekonomicznych – studia I stopnia

Na tym wydziale dostępne są następujące kierunki Zarządzanie i Politologia.

Na kierunku Zarządzanie dostępne są specjalności: Logistyka, spedycja i transport, Zarządzanie marketingowe przedsiębiorstwem, Obrót gospodarczy, Marketing i turystyka, Informatyka w biznesie, Biznes Europejski z elementami finansów i bankowość.

Na kierunku Politologia dostępne są specjalności: Edukacja społeczno- obywatelska, Polityka regionalna, Integracja europejska i polityka globalna, media i komunikacja społeczna.

Rekrutacja

EUH-E prowadzi rekrutację na studia stacjonarne (dzienne) i niestacjonarne (zaoczne) w czerwcu i lipcu. W planach jest także przeprowadzenie rekrutacji w lutym.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ 1234
  Środa, 03.06

  Takie sobie EUHE potrafi, a na PWSZ to się chyba nigdy nie doczekamy studiów magisterskich

 2. 2
  0
  ~ k.
  Środa, 03.06

  pwsz mogłoby wziąć przykład z EUHE i również wprowadzić studia II stopnia...

 3. 3
  0
  ~ absolwent
  Środa, 03.06

  własnie

 4. 4
  0
  ~ absolwentka
  Środa, 03.06

  ...Wreszcie są magisterki...Może teraz uczelnia troche stanie na nogi...Ja jestem absolwentką administracji i bardzo się cieszę, że wreszcie się udało...

 5. 5
  0
  ~ elibo
  Środa, 03.06

  no warto wprowadzic tez studia na odleglosc,spomagane internetem!!!

 6. 6
  0
  ~ gosc
  Czwartek, 04.06

  Nowa pani rektor PWSZ stwierdzila niedawno, ze PWSZetce nie potrzebne sa studia magisterskie, bo przeciez Gdansk nie jest wcale az tak daleko i mozna sobie dojechac. Jak to usluszalem to opadla mi szczeka, ktorej pozniej musialem dlugo szukac. Czarno widze rozwoj tej uczelni skoro rektor nie dba o interes swojej szkoly.

 7. 7
  0
  ~ kaśka
  Czwartek, 04.06

  jesteśmy bardzo zadowoleni, cieszymy się że bedziemy mogli dalej kontynuować naukę w swojej uczelni, -SUPER - co PWSZ to należy poczytać ustawę ; szkoły zawodowe nigdy nie będą mogły kształcić na II stopniu, sama nazwa wskazuje że są to studia zawodowe -

 8. 8
  0
  ~ absolwent PWSZ
  Czwartek, 04.06

  Szkoły zawodowe moga tworzyc studia magisterskie - vide: PWSZ Lomza, PWSZ Biala-Podlaska, PWSZ Legnica.

 9. 9
  0
  ~ arnoldUPR
  Czwartek, 04.06

  Wlasnosc prywatna ZAWSZE bedzie lepsza od panstwowej nie ma sie co oszukiwac... I gdzie sa teraz wszyscy ci krytykanci EUHE, w szczegolnosci z PWSZ?

 10. 10
  0
  ~ student
  Niedziela, 23.08

  No i bardzo dobrze:) Euh-e ta uczelnia jest nr 1 w Elblągu. Może kształcić magistrów już na trzech kierunkach.To jest wielki sukces Uczelni. Ja trzymam kciuki i życze powodzenia. Studenci mogą się cieszyć z renomy Uczelni i kadry która profesjonalnie przygotowuje studentów do zawodu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.