Piątek, 7.08.2020, Imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Szkoły zajmą się wychowaniem przedszkolnym

07.05.2009, 11:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
Szkoły zajmą się wychowaniem przedszkolnym

Do konsultacji społecznych trafił projekt rozporządzenia, zgodnie z którym obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne można odbyć w trzech formach - przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub mini przedszkolu.

Do tej pory podstawa programowa wychowania przedszkolnego może być realizowana tylko w przedszkolu oraz małym przedszkolu. Zgodnie z nowy rozporządzeniem w oddziale przedszkolnym utworzonym przy szkole nauczyciel będzie mógł przeprowadzić diagnozę gotowości przedszkolaka rok przed podjęciem nauki w pierwszej klasie.

Minimalny tygodniowy wymiar zajęć wyniesie 12 godzin w grupie 3-15 dzieci, 16 godzin w grupie od 16 do 19 lub 20 godzin przy liczbie przedszkolaków większej niż 19.

Nowe rozporządzenie ma zastąpić rozporządzenie z 10 stycznia 2008 w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (Dz.U.nr7, poz.38 oraz nr 104, poz.667). Nie zmienią się natomiast wymogi co do warunków sanitarnych, przeciwpożarowych i lokalowych, które i tak zostały złagodzone.


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.