Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Na wycieczkę szkolną do Elbląga

28.04.2009, 21:15:12 Rozmiar tekstu: A A A
Na wycieczkę szkolną do Elbląga

Kilka dni temu Elbląg gościł uczniów klasy II z I Zespołu Szkół STO w Gdańsku, których pobyt zorganizowali studenci 3 roku pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Dzieci odwiedziły miasto w ramach programu „Poznajemy miasta Hanzy”. W ramach tego programu każda klasa I Zespołu Szkół STO w Gdańsku wybiera jedno z miast polskich należących w Średniowieczu i początku ery nowożytnej do związku miast handlowych Europy Północnej, poznaje to miasto i prezentuje je w czasie imprezy kończącej program. Uczniowie klasy II wybrali miasto Elbląg.

Program wycieczki podzielony był na dwie części. W pierwszej z nich młodzi podróżnicy poznawali historię i zabytki Elbląga. Rozpoczęciem niezwykłej wyprawy był udział w lekcji muzealnej, podczas której dzieci zapoznawały się z krótką historią miasta. Następnie wycieczkowiczów podzielono na trzy grupy, aby mogli lepiej poznać jeden z wybranych zabytków.

Studenci PWSZ w Elblągu oprowadzili grupy po Katedrze św. Mikołaja, Bibliotece Elbląskiej oraz prezentowali zabytkowe kamieniczki, a także postarali się o to, by zwiedzaniu towarzyszyło wiele atrakcji. Wizyta na Starym Mieście zakończyła się zwiedzaniem Bramy Targowej. Wszystkie dzieci mogły poznać legendę o Piekarczyku oraz wykonać pamiątkowe zdjęcie przy jego pomniku. Po krótkiej przerwie na obiad nadszedł czas na drugą część wycieczki, jaką były zabawy i eksperymenty w Parku Bażantarnia. Studenci przygotowali zajęcia podzielone na pięć grup tematycznych, dotyczących fauny, flory, ekologii, eksperymentów przyrodniczych oraz pląsów i zabaw. Wycieczka zakończyła się ogniskiem, któremu towarzyszyły śpiewy.

- Całemu pobytowi dzieci w Elblągu towarzyszyła miła i przyjemna atmosfera, dlatego mamy nadzieję, że zachęci to uczniów do odwiedzenia naszego miasta w przyszłości- mówi Justyna Kościuk z PWSZ w Elblągu.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.