Piątek, 20.10.2017, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

W Elblągu powstanie dziesiąte gimnazjum

13.11.2008, 14:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstanie dziesiąte gimnazjum

1 września 2009 r. w naszym mieście funkcjonować zacznie Gimnazjum nr 10. Nowe gimnazjum, które będzie placówką integracyjną, wejdzie w skład nowopowstałego Zespołu Szkół nr 2, mieszczącego się w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej 3.

Kształcenie w Gimnazjum nr 10 odbywać się będzie w oddziałach integracyjnych. Oznacza to, że w klasach, które ogółem liczyć będą od 15 do 20 uczniów uczyć się będzie od 3 do 5 osób niepełnosprawnych.

Powstanie gimnazjum integracyjnego jest odpowiedzią miasta na potrzeby uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Ich rodzice wielokrotnie zwracali się z prośbą, o umożliwienie kontynuowania przez ich dzieci nauki po ukończeniu szkoły podstawowej w budynku przy ul. Wyżynnej 3. Od kilku lat zajęcia dla gimnazjalistów z klas integracyjnych w Szkole Podstawowej nr 25 organizował bowiem dyrektor Gimnazjum nr 6.

Aby zmienić tą sytuację miasto postanowiło ustanowić integracyjne Gimnazjum nr 10 i połączyć je ze Szkołą Podstawową nr 25 w Zespół Szkół nr 2 przy ul. Wyżynnej.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą elbląscy radni na listopadowej sesji Rady Miejskiej.

Fot. Mateusz Milanowski

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ -a-
  Piątek, 14.11

  A czy szkoła przystosowana jest np. dla dzieci poruszających się o kulach lub na wózkch? Pomysł z gimnazjum jest bardzo dobry tylko jak to będzie w praktyce.

 2. 2
  0
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 14.11

  szkola posiada winde

 3. 3
  0
  ~ rodzice
  Piątek, 14.11

  No nareszcie, szkoda, że na taką decyzję trzeba było czekać aż 4 lata. SP 25 to szkoła z tradycjami w integracji, przygotowaną kadrą. Żal, że nasze dziecko już nie doczekało.

 4. 4
  0
  ~ mama
  Sobota, 15.11

  ...nareszcie! Taka decyzja powinna zapaść już dawno ! Tak, szkoła posiada windę a przede wszystkim nauczycieli ,którzy rozumieją i wiedzą co to jest integracja!

 5. 5
  0
  ~ rodzic
  Środa, 19.11

  Może przy okazji dyrekcję zmienią, bo obecna jest delikatnie mówiąc beznadziejna.

 6. 6
  0
  ~ Rodzic
  Piątek, 03.07

  Że powstalo to super,niestety trafiły tam tylko dzieci z protekscją i te które chciał p. dyrektor.Niestety reszta nie miała szans mimo dobrych ocen i wzorowego zachowania,jednym slowem żeby bylo sprawiedliwie to powinna powstac jeszcze jedna klasa,dla tej 20-ki rezerwowej,oni też zasłużyli zwłaszcza że spedzili tam 6 lat.Oni nie dostali się,a przecież powinni mieć pierszeństwo!!!Jestem z tego powodu bardzo zbulwersowany.

 7. 7
  0
  ~ mania
  Poniedziałek, 06.07

  jest również nabór do 3-ciej klasy!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2017 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.