Środa, 5.08.2020, Imieniny: Oswald, Emil, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląscy nauczyciele podniosą umiejętności

13.11.2008, 11:54:36 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląscy nauczyciele podniosą umiejętności

228 nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu pracujących w elbląskich szkołach podniesie swoje kwalifikacje poprzez, dofinansowane przez miasto, studia, kursy, szkolenia i konferencje. Urząd Miejski w Elblągu rozpoczął realizacja projektu unijnego „Nauczyciel w XXI wieku”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Projekt ten stanowi odpowiedź na wyzwania stojące przed Miastem Elbląg w dziedzinie oświaty – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Skupia się zarówno na likwidacji barier, głównie o charakterze materialnym, z jakimi borykają się elbląscy nauczyciele na drodze zdobywania nowych kwalifikacji, jak również jest odpowiedzią na potrzeby miasta, jego polityki kształcenia i doskonalenia kadr systemu oświaty w kontekście uwarunkowań lokalnych oraz zmieniającej się sytuacji demograficznej.

W ramach działania miasto dofinansuje dokształcanie kadry pedagogicznej na studiach podyplomowych, magisterskich uzupełniających oraz kursach, szkoleniach i konferencjach. Priorytetowe kierunki to: język angielski, matematyka, fizyka, informatyka, oligofrenopedagogika, tyflopedagogika, surdopedagogika, socjoterapia, kierunki profilaktyczne oraz przedmioty zawodowe w branżach gastronomicznej, budowlanej, drzewnej, elektrycznej i mechanicznej.

Projekt realizowany w latach 2008-2010 ma wpłynąć na podwyższenie kwalifikacji elbląskiej kadry pedagogicznej, a tym samym na podniesienie jakości kształcenia w elbląskich szkołach.
- Dzięki realizacji projektu 228 nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, zatrudnionych w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych dostosuje swoje kwalifikacje do wymagań elbląskiego rynku oświatowego oraz rozwijającej się gospodarki opartej na wiedzy – mówi Joanna Urbaniak. - Sukces edukacyjny uczniów w ogromnej mierze zależy od jakości przygotowania zawodowego nauczycieli. Tylko dobrze wyedukowany nauczyciel jest w stanie należycie przygotować młodego człowieka do przyszłego życia zawodowego i społecznego, pomóc mu w rozwijaniu kompetencji kluczowych, niezbędnych do funkcjonowania na rynku pracy.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmują dyrektorzy publicznych szkół i placówek oświatowych w Elblągu.

Ogólna wartość projektu wynosi 552 tys. 235 zł, w tym wartość dofinansowania 469 tys. 400 zł.

Fot. d-ave

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.