Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląscy maturzyści najlepsi w regionie

07.07.2008, 11:00:52 Rozmiar tekstu: A A A

Na tegorocznej maturze abiturienci z Elbląga poradzili sobie bardzo dobrze. Osiągnęli lepsze wyniki niż maturzyści z Olsztyna i Trójmiasta. W Elblągu maturę najlepiej napisali uczniowie V LO.

W tym roku do matury przystąpiło 1429 absolwentów elbląskich szkół średnich. Dla 1277 osób, tj. 89, 4 procent egzamin zakończył się sukcesem. Wynik ten jest wyższy od wskaźników uzyskanych w województwie warmińsko – mazurskim, który wyniósł 78 proc. oraz od wyników uzyskanych między innymi w Gdyni (86,22 proc.), Gdańsku (81,11 proc.), Sopocie (78,17 proc.) czy Olsztynie (84 proc.).

Jeśli chodzi o elbląskie szkoły to najlepszym wynikiem zdanych matur może poszczycić się V Liceum Ogólnokształcącego (99,2 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się: III Liceum Ogólnokształcące (97,7 proc.), Zespół Szkół Ogólnokształcących (97,2 proc.), Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (96,4 proc.), IV Liceum Ogólnokształcące (94,4 proc.), Zespół Szkół Mechanicznych (94,4 proc.).

Jak powiedziała nam Joanna Urbaniak, rzecznik Urzędu Miejskiego - W każdym przypadku wyniki uzyskane były wyższe od średniej krajowej i średniej uzyskanej w województwie. Wyniki te są jednak nieporównywalne do lat ubiegłych, bowiem zmieniły się kryteria. W zeszłym roku obowiązywała amnestia.

Samo zdanie matury nie wystarczy, by dostać się na wymarzone studia. Liczą się także osiągnięte wyniki. Maturzyści najlepiej sprostali egzaminowi z języka angielskiego, matematyki i historii. Średnia ocen z tych wyników waha się w okolicach 60 procent. Najsłabiej wypadła biologia - zaledwie 39 procent.

Na oficjalną informację, która elbląska szkoła osiągnęła najlepsze wyniki z poszczególnych przedmiotów będziemy musieli poczekać do sierpnia.

- Z wyników maturalnych jestem bardzo zadowolona – mówi Justyna Sznajder, tegoroczna maturzystka z IV LO. - Z ustnego egzaminu z języka polskiego uzyskałam 100 procent, z pisemnego 66. Natomiast angielski napisałam na 88 procent. Nieco słabiej poszedł mi ustny angielski – 55 procent. Najbardziej zaskoczona byłam z wyniku z matematyki. Zdałam ją na 84 procent. Nie myślałam, że mogę mieć tyle z tego przedmiotu. Gdy robiłam testy maturalne to nie wychodziło mi więcej niż 60 procent. Może dlatego, że matura z matematyki była prostsza w tym roku? – zastanawia się Justyna i dodaje - Najłatwiejsza była matura z angielskiego. Podobnie uważają moi znajomi. W piątek byłam złożyć papiery na PWSZ na ekonomię i osoba, która odbierała moje świadectwa stwierdziła, że to bardzo dobry wybór, i że nie powinnam mieć problemów z dostaniem się na studia – przyznaje nasza rozmówczyni.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Bastian
  Środa, 09.07

  hehehe :D no no Justynka tylko pogratulować :D pozostaje mi tylko powiedzieć : "a nie mówiłem , że bedzie bardzo dobrze " :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.