Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Miasto otwiera nowe oddziały przedszkolne

18.02.2008, 09:35:16 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto otwiera nowe oddziały przedszkolne

W Elblągu z powodu malejącego zainteresowania zlikwidowane zostaną licea profilowane. Odwrotnie sytuacja ma się w elbląskich przedszkolach, gdzie z roku na rok otwierane są nowe oddziały. W roku szkolnym 2008/2009 takowe uruchomione zostaną w czterech szkołach podstawowych.

W tym roku szkolnym z usług tych placówek korzysta aż 3500 dzieci. Wysoki wskaźnik upowszechnienia wychowania przedszkolnego w Elblągu i rosnące zainteresowanie rodziców ofertą edukacyjną sprawiły, że samorząd miejski postanowił stworzyć kolejne nowe odziały przedszkolne przy czterech elbląskich szkołach podstawowych.

Nowe oddziały powstaną w tych rejonach miasta, gdzie przedszkola, nie dysponując wolnymi miejscami, uruchomiły już dodatkowe grupy w pomieszczeniach zastępczych. Taka sytuacja miała miejsce w Przedszkolach nr 6, 10, 21, 24, 26 oraz 33.

Od 1 września 2008 roku dodatkowe odziały przedszkolne uruchomione zostaną w Zespole Szkół nr przy ul. Korczaka, Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Mickiewicza, Szkole Podstawowej nr 15 przy ul. Modlińskiej oraz Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Słonecznej.

Nowe oddziały mają poprawić warunki wychowania i edukacji we wspomnianych przedszkolach, a także przyczynić się do zwiększenia wolnych miejsc dla młodszych dzieci w pozostałych placówkach wychowania przedszkolnego.

Fot. www.szkola23.republika.pl / budynek Szkoły Podstawowej nr 23

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mama
  Wtorek, 19.02

  skutki tworzenia dodatkowych oddziałów przedszkolnych są takie, że we wspomnianych przedszkolach na ten cel zlikwidowano sale gimnastyczne. co z tego wynika, że dzieci nie mają gdzie ćwiczyć, przedszkola zrezygnowały z gimnastyki korekcyjnej, dodatkowych zajęć,uroczystości przedszkolne odbywają się na korytarzu. przedszkole ogólnie jest przeludnione o 25%. od dwóch lat obserwuję tę sytuację i uważam, że pomysł jest poroniony. na jakości edukacji dzieci nie wolno oszczędzać, bo to się odbije na nas za 10-15 lat. a jak powstaną grupy w szkołach podstawowych, to ja już współczuję i dzieciom i rodzicom tych dzieci,które tam trafią. nie dajcie się ogłupić urzędnikom i połowicznym rozwiązaniom

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.