Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Punkty karne

14.11.2006, 12:46:38 Rozmiar tekstu: A A A
Punkty karne

Większość kierowców na pewno dostała kiedyś wraz z mandatem punkty karne. Jedni mają więcej, drudzy mniej. Jednak prawie każdy może zmniejszyć ich liczbę.

Nim jednak to zrobimy, warto dowiedzieć się ile mamy punktów na naszym koncie. Informację na ten temat uzyskamy na Komendzie Miejskiej Policji. Są dwie formy. Pierwsza to pisemna, za którą poniesiemy łączą opłatę prawie dwudziestu złotych (opłata skarbowa i wydanie zaświadczenia). Aby je uzyskać musimy się zgłosić z dowodem do Sekcji Ruchu Drogowego przy ulicy Królewieckiej 106, KMP przy ulicy Tysiąclecia 3. Jeżeli wystarczy nam słowne poświadczenie, wystarczy się zgłosić do Komendy lub Sekcji Ruchu Drogowego.

Jeżeli już uzyskamy informacje o naszych grzeszkach i stwierdzimy, że jest ich zdecydowanie za dużo, możemy się ubiegać o odpust. Jest to oczywiście szkolenie, które odbywa się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na przy ul. Skrzydlatej. Koszt takiego szkolenia to trzysta złotych. Trwa ono łącznie sześć godzin i prowadzone jest przez psychologa i policjanta zajmującego się ruchem drogowym.

Po odbyciu takiego szkolenia z naszego konta zniknie sześć punktów karnych. Jest jednak małe ale... Kierowca, który posiada prawo jazdy krócej niż rok, nie może się ubiegać o zmniejszenie liczby punktów. Szkolenie możemy odbyć góra dwa razy w roku, a konkretniej - raz na sześć miesięcy.

Kiedy już zakończymy szkolenie, uzyskujemy zaświadczenie, z którym udajemy się na Komendę Miejskiej Policji. Punktów nam ubędzie, jednak nie taki główny cel jest tych spotkań. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa i uświadomienie kierowcom pewnych spraw, do których często sami nie potrafią dojść.

                                                                                       Milan


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1925840377808