Czwartek, 26.05.2022, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Stop 24

08.11.2006, 08:29:05 Rozmiar tekstu: A A A
Stop 24

Elbląg jest miastem, gdzie kradzież samochodów skutecznie się obniża. Jednak aby w pełni wspomóc wysiłek policji, powinniśmy uczestniczyć we wszelkiego rodzaju akcjach. Jedną z nich jest Stop 24.

Wciąż mało

Wspomniana akcja rozpoczęła się w Elblągu wraz z początkiem stycznia. W innych miastach polski wprowadzono ją wcześniej. Jak się okazało metoda ta sprawdza się w coraz szerszym gronie zmotoryzowanych. Dziwi tylko fakt, że wciąż stosunkowo mało osób jest zainteresowanych udziałem. Do tej pory, w naszym mieście, przyłączyło się około dwustu osób. Taka liczba nie satysfakcjonuje, gdyż dopiero większe uczestnictwo może przynieść lepsze efekty.

Śpij spokojnie

Dzięki przystąpieniu do akcji możemy być zdecydowanie spokojniejsi. Czasami mimo zastosowania nawet najwyższej klasy alarmów, nie mamy stuprocentowej pewności, że zastaniemy rankiem auto tam, gdzie je wcześniej zaparkowaliśmy. Jeżeli elektroniczne systemy zawiodą pozostaje duża szansa, że przypadkowy patrol zatrzyma nasze auto do kontroli.

Przystąpić żaden problem

Do programu może się przyłączyć praktycznie każdy. Zasady są proste: wypełniamy zaświadczenie, dzięki któremu uzyskujemy dwie fluoryzujące naklejki, a następnie umieszczamy je na przedniej i tylnej szybie. Kiedy funkcjonariusz zauważy nasze auto poruszające się między godziną 24.00, a 04.00 mamy pewność, że zostanie zatrzymane i skontrolowane.

Mamy zezwolenie?

Sama kontrola polega na sprawdzeniu, czy osoba prowadząca auto została upoważniona do prowadzenia samochodu w tych godzinach. Jeżeli kierowcą będzie zupełnie inna osoba, niż wpisana, dyżurny Komendy Miejskiej Policji skontaktuje się telefonicznie z właścicielem w celu potwierdzenia, czy użyczył samochód.

Pomóż samemu sobie

Każdy z nas się obawia kradzieży samochodu. Jednak większość z nas nie interesuje się, jak skutecznie temu przeciwdziałać. Same mechaniczne i elektroniczne zabezpieczenia to nie wszystko. Człowiek jest skuteczniejszy niż wszelkiego rodzaju urządzenia, dlatego zapraszamy do akcji. Przystąpić do niej można w każdą środę w budynku KMP na ulicy Królewieckiej w godzinach od 12.00 do 15.00. Cała procedura nie sprawia żadnych kłopotów i nie ponosimy dodatkowych kosztów, gdyż projekt jest finansowany przez Urząd Miasta w ramach akcji „Bezpieczny Elbląg”.

Fot. BB
 

Milan

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0160410404205