Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Nic się nie zmieniło...

06.11.2006, 08:36:44 Rozmiar tekstu: A A A
Nic się nie zmieniło...

Problem niebezpiecznego przejścia na ulicy Teatralnej, mieszczącego się przy „Multikinie” był poruszany już wiele razy. Czy jeden tragiczny wypadek to za mało, aby podjąć konkretną decyzję odnośnie tego miejsca? Wygląda na to, że tak...

Z przejścia do szpitala

Prawie rok temu – 13.12.2005 – pięćdziesięciojednoletnia kobieta została przewieziona do szpitala. W wyniku potrącenia samochodem doznała licznych obrażeń, m.in. miednicy, kości udowej i kości ramienia. Dwa dni później Sylwester M., który uciekł z miejsca wypadku przyznał się, że to on spowodował wypadek.

Interwencja „Młodych Demokratów”

Równe pół roku później „Młodzi Demokraci” udali się do Zarządu Dróg, aby przedstawić problem niebezpiecznego przejścia. Po zapoznaniu z problemem Zastępcy Naczelnika Wydziału p. Marka Pawlikowskiego, stowarzyszenie uzyskało zapewnienie, iż w przeciągu trzech tygodni zostaną podjęte kroki umożliwiające rozwiązanie tej sprawy.  

Niestety, mija kolejne pół roku od interwencji, a poświęcenie cennego czasu na poprawę bezpieczeństwa w mieście przez „Młodych Demokratów” nie przyniosło żadnego skutku. Zapewnienia ze strony Zarządu Dróg okazały się złudne. Nic, ale to absolutnie nic się nie zmieniło w tej sprawie.

Plany się pokrzyżowały

Początkowo zatoczka miała służyć za przystanek autobusowy, jednak Zarząd Komunikacji Miejskiej zrezygnował z tego projektu. Wówczas „Multikino” zadecydowało, aby zatoczkę oddać to użytku autobusom przewożącym zorganizowane grupy młodzieży.

I tutaj się pojawia główna wada pomysłu. Mianowicie parking ten nie został odpowiednio oznakowany. W każdym innym miejscu, na terenie Elbląga jest ogromna ilość znaków, które zabraniają zatrzymywania się pojazdom, jednak tutaj jest inaczej.

Zatoczka nie jest obwieszczona żadnym znakiem, który by w jakikolwiek sposób wpłynął na zachowanie kierowców. Wystarczył by najpopularniejszy znak „zakaz zatrzymywania” pod groźbą odholowania pojazdu. Zwracając uwagę na przyzwyczajenie kierowców do parkowania w tamtym miejscu, tylko tak radykalne posunięcie, wpłynęło by na ich decyzje.

Nie tylko piesi narzekają

Ten parking to czysta paranoja! Jadąc w stronę ulicy Browarnej kompletnie nic nie widać zza samochodów. Jak mi wyskoczy jakieś dziecko na drogę, to czyja będzie wina? Nie rządzących, a moja! – powiedział nam jeden z taksówkarzy. Niestety, ale prawda kole w oczy – do niebezpiecznych sytuacji na tym przejściu dochodzi bardzo często. Każda zapytana osoba zgodnie twierdzi, że parking należy zlikwidować.

Dać kolejne pół roku?

Jak już wspominaliśmy, pół roku temu „Młodzi Demokraci” starali się zaradzić temu niebezpiecznemu przejściu. Spoglądając dzisiaj na to miejsce, widzimy że niestety nic to nie dało. Pozostaje pytanie – ile czasu mamy czekać, aż Zarząd Dróg przypomni sobie o tej sprawie? A może dopiero kolejny tragiczny w skutkach wypadek wpłynie w jakiś sposób na urzędników i wreszcie zajmą się owym problemem? Miejmy nadzieję, że konkretne postanowienia pojawią się znacznie szybciej. Przecież wystarczy tak niewiele, aby uczynić tak wiele...

Milan

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Poniedziałek, 06.11

  jaka kampania na rzecz tych mlidych,hmm kilka razy wymieniono nazwe partii widac ze nie potrafia zalatwic najlatwiejszych spraw wiec nie glosujmy na nich

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Poniedziałek, 06.11

  Najgrosze jest to, że wlasnie teraz przyszla ofiara moze czytac ten artykuł

 3. 3
  0
  ~ Carvo
  Poniedziałek, 06.11

  Znając życie Zarząd dróg miejskich nic nie zrobi chyba że zdaży sie kolejny tragiczny w skutkach wypadek wedłóg mnie powinni zlikwidowaćową zatoczke i było by po sprawie lub jak autor tego artykułu oznakować jąznakiem zakazu zatrzymywania się

 4. 4
  0
  ~ Roman
  Wtorek, 07.11

  Faktycznie niezła akcja promująca Młodych Demokratów ;) No cóż chłopaki, właśnie widać jak wszyscy się z Wami liczą :P Ja głosuję na listę nr 18 - "Dobry Samorząd". Ich ze względu na znane nazwiska nie zlekceważą w tego typu sprawach i wielu innych - mam nadzieję.

 5. 5
  0
  ~ Janos
  Wtorek, 07.11

  Niestety nasi spece od organizacji ruchu są najgorsi w Polsce. Z korkami na ul. Robotniczej na skrzyżowaniu z Teatralną do tej pory nie potrafia sobie poradzić. Albo idiotyzmy zwiazane z wyjazdami z ulic 1Maja i Giermków na ulicę Hetmańską.

 6. 6
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 07.11

  Tu wybudowano zatoczki, zkm zrezygnował, na traise unii wybudowano zatoczki, zkm zrezygnował.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1502568721771