Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Sprawdzili światła

10.10.2006, 08:46:45 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawdzili światła

Przez cztery dni kierowcy mieli możliwość darmowego ustawienia reflektorów w samochodzie. Chętnych było naprawdę wielu. W ostatnich minutach wciąż pojawiały się samochody...

Z inicjatywy policji

Początkowo byliśmy przekonani, że nie znajdzie się aż tyle osób, które chciały by skontrolować i w razie konieczności ustawić reflektory. Myliliśmy się. Zdarzyło się nawet, że samochody zostały skierowane na przegląd techniczny. Było to spowodowane wadą układu elektrycznego lub jednej z części reflektora. Przede wszystkim mało osób wie, że taką wyjątkową możliwość mieli dzięki decyzji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu – Policja skontaktowała się z naszym szefostwem i z ich decyzji rozpoczęła się ta akcja – powiedział nam Pan Bohdan Głodowski.

Cztery dni, prawie czterysta osób

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, akcja miała się odbyć w czwartek, piątek i poniedziałek, jednak duże zainteresowanie sprawiło, że w sobotę również można było liczyć na ustawienie reflektorów – Nie zapisywaliśmy dokładnie ile osób nas odwiedziło, ale około sto samochodów dziennie na pewno było – dodał Pan Zygmunt Chamerski. Poza akcją, kontrola oświetlenia to koszt jedynie czternastu złotych!

Zdecydowanie bezpieczniej

Z poprzednich artykułów wiecie Państwo, że prawidłowo wyregulowany reflektor równa się poprawie bezpieczeństwa. Zarówno dla nas, jak i dla innych użytkowników drogi. Osoba, która jedzie znad przeciwka nie jest oślepiana snopem światła, co ma miejsce przy rozregulowanym oświetleniu. Natomiast lampy ksenonowe nie wymagają regulacji – Komputer sam ustawia strumień światła w zależności od obciążenie samochodu i innych warunków – dodał Pan Bohdan. Wielu kierowców nie ma pojęcia o fakcie, że istnieje pokrętło do regulacji położenia reflektorów. Jeżeli z tylu jadą dwie osoby lub mamy jakiś ciężki bagaż to należy ustawić na poziom „1” lub „2”. 

Co pięć tysięcy kilometrów

Ustawienie świateł powinniśmy sprawdzać co pół roku, chyba że przejeżdżamy znacznie więcej kilometrów w krótszym czasie – wówczas należy co pięć tysięcy kilometrów zawitać na stację diagnostyczną. Musimy zwrócić uwagę, że stan naszych dróg również wpływa na ustawienie świateł. Wibracje i silne uderzenia zmieniają położenie odbłyśnika.

Żal, że tylko teraz...

Akcja udała się na piątkę z plusem. Około czterystu kierowców poprawiło bezpieczeństwo, zarówno swoje, jak innych użytkowników drogi. Komenda Policji w Elblągu miała rewelacyjny pomysł, a pracownicy stacji diagnostycznej wykonali przysłowiowy „kawał dobrej roboty”. Jednak wciąż się zastanawiamy, czy taka akcja uświadomi kierowcom pewne sprawy, czy nadal do kontroli będą się zgłaszać kierowcy, którzy tego potrzebują, gdyż jeżdżą głownie w nocy. Z naszej strony pozostaje raz jeszcze pogratulować świetnego pomysłu i jego doskonałej realizacji.

Milan

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.