Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Kosmetyki „Auto-maniaka”

18.11.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Każde auto potrzebuje indywidualnej ochrony przez cały rok, ale szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym. Na rynku dostępny jest szereg kosmetyków, które pomagają nam zadbać o nasze auta. Oto krótka charakteryzacja wybranych kosmetyków:

- Wosk do karoserii samochodowych, szybki i skuteczny środek pozwalający na uzyskanie eleganckiego połysku zarówno lakierów zwykłych jak i metalizowanych. Przywraca pierwotny blask oraz głębie kolorów.

- Preparat do czyszczenia klimatyzacji. Jest to produkt o działaniu bakteriostatycznym, który pozwala na efektywne oczyszczenie układu klimatyzacyjnego w samochodzie. Zabija bakterie oraz grzyby.

- Preparat do czyszczenia felg, skutecznie usuwa osad pochodzący z klocków hamulcowych jak również z błota. Odtłuszcza czyszczone powierzchnie aluminiowe i stalowe co chroni je przed ponownym zabrudzeniem.

- Preparat do czyszczenia tapicerki, jest to silnie działający środek, który skutecznie usuwa bród i plamy z głębszych warstw tkaniny, dzięki czemu siedzenia, obicia oraz tapicerka winylowa wyglądają jak nowe, kosztuje od 30-50zł.

- Preparat do konserwacji opon to szybki i skuteczny sposób na uzyskanie lśniących opon. Przy regularnym stosowaniu powierzchnia gumy staję się elastyczna.

- Preparat do konserwacji zderzaków; przywraca nowy wygląd plastykowym zderzakom, spojlerom oraz zewnętrznym listwom we wszystkich kolorach. Tworzy warstwę chroniącą przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych, kosztuje około 30zł.

Dodatki do paliw i olejów:

- Preparat do czyszczenia całego układu paliwowego silników benzynowych, przywraca najwyższą sprawność układu paliwowego. Czyści wtryskiwacze, zawory, gniazda zaworowe. Usuwa wodę i likwiduje osady, kosztuje około 25zł.

- Regenerator silników benzynowych/diesla, wydłuża żywotność silnika, uszczelnia silniki i podnosi kompresje. Eliminuje lub redukuje „branie” oleju.

Powyższe preparaty można kupić w większości sklepów motoryzacyjnych, i jak widać nie są to ceny zbyt wygórowane.

Warto również,  wspomnieć o preparatach przydatnych w okresie zimowym, które usuwają lód i śnieg z zewnętrznych szyb nie pozostawiając przy tym żadnych zacieków. Przydać nam się mogą również środki służące do odmrażania zamków, które kosztują około 4zł.

                                                                                         en

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.