Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Zima tuż tuż

15.11.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Zima jest trudnym okresem dla naszego samochodu. Deszcz, śnieg i błoto mają duże znaczenie na uszkodzenie lakieru w naszym samochodzie oraz przyspieszają korozję.

Warstwie lakieru, która pokrywa nasz samochód szkodzą przede wszystkim kamienie pryskające spod kół pojazdów. Ich uderzenia tworzą drobne uszkodzenia, na których zimą szybko pojawia się rdza. Na stan naszego lakieru ma również, wpływ  piasek i sól sypana na jezdnie, a nawet promieniowanie UV, które odpowiada za blaknięcie koloru. Samochód należy do zimy odpowiednio przygotować, przeprowadzić staranna kontrole i konserwacje nadwozia co pozwoli uniknąć korozji i dużych wydatków na wiosnę.

Wielkim błędem popełnianym przez kierowców jest ograniczenie się tylko do umycia samochodu przed zimą . Zwykle to nie wystarcza. Dobrze jest zakonserwować podwozie i nadwozie auta i zabezpieczyć wszystkie uszkodzenia w powłoce lakierniczej. Zalecane jest przeprowadzenie starannego przeglądu. Część niewielkich uszkodzeń można zabezpieczyć we własnym zakresie.

Na naszym rynku jest szeroka gama ogólno dostępnych środków konserwujących nadwozie jak i podwozie naszego samochodu. Są to środki o dużej odporności mechanicznej. Zarówno kosmetyki samochodowe, jak i specjalne preparaty antykorozyjne sprzedawane w postaci aerozoli lub pojemników wyposażonych w specjalny pędzelek ułatwiający nałożenie lakieru.. Pamiętajmy, że przygotowanie nadwozia samochodu do zbliżającej się zimy wymaga w pierwszej kolejności starannego umycia samochodu. Dopiero później przeprowadzenia konserwacji lakieru.

Następnie powinniśmy skontrolować stan podwozia, które w zimie jest bardziej narażone na działanie niekorzystnych warunków. Szukajmy widocznych uszkodzeń, rys i ubytków, zwłaszcza w okolicy nadkoli i progów. Miejsca te możemy pokryć specjalnymi, przystosowanymi do tego masami na bazie kauczuku i tworzyw sztucznych. 

Przed zbliżającą się zimą warto, jednak odwiedzić Stacje Obsługi Pojazdów.


                                                                                                      EN

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.